Бюджет участі у Полтаві – чому не пропускають проект центру для особливих дітей?

3 жовтня у Полтавській міській ради відбулося засідання робочої групи з питань бюджету участі у місті Полтава. Вів засідання депутат міської ради Олексій Глазов, який тепер буде очолювати робочу групу.

Він коротко розповів присутнім про зміни у розмірі фінансування проектів. Так, у 2018-му році на реалізацію проектів у місті виділили 5 мільйонів гривень, а у 2019 році ця сума збільшиться удвічі. На наступний рік збільшать суму фінансування малих проектів до 500 тисяч, а великих – до 1 мільйону 400 тисяч.

У цьому році на бюджет участі у Полтаві подали 121 проект. Перш, ніж жителі міста шляхом голосування оберуть – на які із них варто витратити гроші – представники робочої групи мають відсіяти проекти, які не відповідають вимогах та положенню.

Так, під час засідання 3 жовтня члени робочої групи засумнівались, чи не суперечить положенню ремонт приміщення, у якому розмістять Центр розвитку та реабілітації дітей із особливими потребами «Зернятко». Як пояснив Олексій Глазов, із бюджету участі не можуть фінансувати ремонт у приміщенні комунальної власності, яка Втім, повністю Людмилі Іващенко, яка є ініціатором проекту для «Зернятка», не відмовили.

Запропонували внести зміни у назву проекту і замінити «ремонт приміщення» на «облаштування». Під облаштування із бюджету участі зможуть виділити кошти (якщо проект, звісно, підтримають на голосуванні).

«Забракували» члени робочої групи іще кілька проектів. Наприклад, автору проекту «Алея студентської молоді» Дмитру Задворкіну відмовили через те, що у Полтаві вже є прийнята Програма розвитку парків та скверів.

А, як пояснив керівник Інституту розвитку міста Артем Іванюк, проект бюджету участі не може дублювати програми, вже прийняті міською радою.

Схожа участь чекала на проекти – «Облаштування скверу за ОЦЕВУМ» та громадський простір «Парк розвитку» (ремонту скверу по вулиці Котляревського).При цьому кілька депутатів міської ради, які беруть участь у роботі групи, запевнили, що якщо проекти і відхилять, то фінансування Програми розвитку парків і скверів наступного року обов’язково буде.

Нагадаємо, раніше у Полтавській міській раді озвучили правду про півмільярда коштів у бюджеті.