Нагадування водіям Полтави – на скільки за новим законом вас оштрафують за неправильне паркування (ФОТО)

Що змінилося із введенням у дію нового закону? Штраф чекатиме вас на лобовому склі

Відсьогодні в Україні вступив у силу закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів із реформування сфери паркування транспортних засобів».

Головне нововведення - правоохоронці тепер незобов'язані чекати водія, щоб виписати йому штраф. Такожце зможуть робити і спеціальні муніципальні служби.
Якщо адміністративне правопорушення
зафіксоване в режимі фотозйомки (відеозапису), посадова особа уповноваженого підрозділу Національної поліції або інспектор з паркування зобов’язані розмістити на лобовому склі транспортного засобу копію постанови про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості дозволяють встановити відповідальну особу на місці вчинення правопорушення) або повідомлення про притягнення до адміністративної відповідальності (якщо технічні можливості не дозволяють встановити відповідальну особу на місці вчинення правопорушення). Про це повідомляє патрульна поліція Полтавської області на своїй сторінці у Фейсбук.

Скільки доведеться заплатити за неправильне паркування?

Стали відомими також суми, із якими доведеться розлучитися водіям, які неправильно припаркують свій транспортний засіб. Журналісти "0532.ua" зранку 27-го вересня пройшлися центральними вулицями Полтави і сфотографували кілька типових прикладів порушення правил паркування. Власники автомобілів самостійно можуть підрахувати - на яку суму їм може виписати штраф інспектор патрульної поліції чи інспектор із паркування.

-Якщо авто припарковане із порушення правил, але не заважає рухові пішоходів чи велосипедистів, штраф – 255 грн (якщо водій сплатить упродовж 10 днів – 127 грн);

-Якщо авто суттєво заважає руху інших т/з чи пішоходів – штраф складе 510 гривень (у 10-денний термін - 255);


-Паркування на місці для інвалідів – 1,200-1,700 грн.

У яких випадках ваше авто мають право евакуювати?

Багатьох водіїв цікавить – у яких випадках по машину може приїхати евакуатор? Ці випадки чітко прописані у новому законі.

1. поставлене на проїзній частині у два і більше рядів;
2. розташован
е у заборонених Правилами дорожнього руху місцях зупинки або стоянки, зокрема:
а) на залізничних переїздах;
б) на трамвайних коліях;
в) на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях;
г) на пішохідних переходах і ближче 10 метрів до них з обох боків, крім випадків зупинки для надання переваги в русі;
д) тощо;
3. своїм розташуванням робить неможливим рух інших транспортних засобів або створює перешкоду для руху пішоходів, у тому числі осіб з інвалідністю на спеціальних засобах пересування та пішоходів із дитячими колясками;
4. розташован
е на виділеній смузі для руху громадського маршрутного транспорту;
5. розташован
е на позначеній відповідними дорожніми знаками та/або дорожньою розміткою велодоріжці;
6. перешкоджає руху або роботі снігоприбирального та іншого технологічного комунального транспорту у разі запровадження надзвичайного стану або у разі оголошення окремої місцевості зоною надзвичайної екологічної ситуації;
7. порушує схему паркування транспортних засобів таким чином, що він блокує проїзд по двох або більше смугах руху.

Раніше ми писали про те, що у Полтаві на парковках для людей із інвалідністю ставлять машини водії "євроблях" та вагітні.