Виходячи з багаторічних аналізів пожеж по причинам їх виникнення, є фактом те, що кожна десята пожежа в Україні виникає саме по причині дитячих пустощів з вогнем. А все зводиться до того, що потребує більшої уваги виховна робота щодо запобігання пожеж від дитячих пустощів з вогнем у школах і в дитячих садочках.
Про те, що сірники дітям не іграшка відомо усім. Практика показує, що багато громадян й знають цю прописну істину, але не всі у повсякденному житті виконують правила пожежної безпеки. Такі люди зберігають сірники в доступних для дітей місцях, залишають дітей без нагляду. І хоча не завжди така недбалість призводить до пожеж, але будь-яке відхилення від цих правил може стати причиною їх виникнення. Адже, особливість дитячої психології – постійне стремління до пізнання, бажання в будь-якому предметі знайти для себе щось цікаве, захоплююче. Але слід запам’ятати, що не кожен предмет є іграшкою. Лише кілька хвилин буває достатньо щоб трапилось непоправне.
Тому в якості профілактичних заходів, а також заради виховання чуття відповідальності за свої поступки у дітей, рятувальники Територіального управління МНС проводить у дошкільних та загальноосвітніх закладах бесіди щодо недопущення пустощів з вогнем, навчають дітей основним правилам безпеки життєдіяльності, сприяють засвоєнню дітьми практичних навичок поведінки під час виникнення різного роду надзвичайних ситуацій, а також організовують екскурсії дітей до пожежно-рятувальних частин МНС.
ТУМНС у Полтавській області