У Полтаві на ярмарку продавали футболки із Гоголем, натуральні «Вітусині капці» та дерев’яні тарілки за 1000 гривень

Сьогодні у Сонячному парку Полтави відбувся святковий ярмарок «Кращі товари Полтавщини».

У парку зібралися десятки майстрів із Полтави та усієї області. На ярмарок привезли художні вироби ручної роботи, продукти, дизайнерські речі. Журналіст «0532.ua» побував на ярмарку, поспілкувався із народними майстрами, подивився на їх вироби та дізнався ціни на продукцію.

Наприклад, пані Юлія із Полтави розповіла про виставлених нею на продаж ляльок, вив’язаних гачком. За її словами, виготовити ляльку середнього розміру можна за 8 годин, меншу – за 3-4 години. Коштують ляльки ручної роботи від 50 до 420 гривень.

Неподалік від ляльок на стенді виставлена продукція бренду «Вітусині капці». Власниця бренду Вікторія Худолій розповідає, що її капці особливі тим, що виготовлені зі 100-відсоткової вовни.

-У таких капцях нога дихає, не пітніє. Їх можна прати у пральній машині у режимі «Шерсть» - вони не «сідають», не втрачають колір, - говорить Вікторія Худолій.

На виготовлення пари капців йде близько двох робочих днів (на великі, чоловічі – 2-3 дні). Ціна пари капців – 230-250 гривень, якщо чоловічі, великого розміру – 300-320 гривень.

Крім капців можна купити також дизайнерські футболки від полтавського проекту «Whomadeit?». На футболках – Гоголь, Опішне, інші зображення та написи, які так чи інакше асоціюються із Полтавою та Полтавщиною. Коштують усі футболки по 250 гривень. Полтавка Вікторія, яка презентує футболки на ярмарку у Сонячному парку, розповідає, що бренд зявився порівняно недавно – із 9 червня. Проте дизайнерські футболки вже встигли полетіти до Канади, Швейцарії та опинитися на Андріївському узвозі у Києві. Окрім футболок дизайнерський проект незабаром презентує чашки, сумки та інші речі із креативною символікою Полтавщини.

Окрема частина ярмарку – це різноманітні вироби із дерева. Приміром, ПВП «Універсал» презентувало деревяні картини, які можуть прикрасити собою квартиру, офіс чи стіну робочого кабінету. Так, за 255 гривень можна придбати вирізьблений із дерева герб Полтави, а за 449 – карту Полтавської області із зазначенням кожного району.

Майстер по дереву Анатолій Курочка із Полтави привіз на ярмарок величезну кількість деревяного посуду: тарілок, мисок, полумисків, салатниць, ложок. Розповідає – чим різниться деревяний посуд від звичайного.

-Деревяний посуд можна кидати – він не розіб’ється. А от залишати намоченим чи ставити до холодильнику із їжею – небажано. Не можна мити хімічними засобами. Після їжі треба помити, витерти і поставити сушитися, - пояснює Анатолій Курочка.

Коштує деревяний посуд недешево – тарілки обійдуться у 1000-2000 гривень. Ложки ручної роботи – від 50-100 до 250-500 гривень. Майстер пояснює – процес створення деревяного посуду тривалий і досить складний. Приміром, для робіт по дереву у його майстерні лише різців та стамесок – близько 70. 

Поруч інший майстер - Віталій із Зінькова - робить ложку у режимі он-лайн. На виготовлення однієї ложки витрачає кілька годин. Продає за 25-30 гривень. Якщо ложка тонкої роботи, із різьбою по дереву, коштуватиме дорожче.

Окрім виробів народних майстрів на ярмарку представлені різноманітні продукти – мед, хлібобулочні вироби, виноград. А любителям вишуканих солодощів пропонують придбати вироби домашньої майстерні «Цукринка». Її власниця Юлія Литовченко на ярмарку пропонує капкейки (25 гривень), торт у стакані (50 гривень), гранолу (сухий сніданок, коштує 50 гривень) та інші солодкі вироби. Розповідає, що найчастіше випікає свою продукцію на замовлення друзів.

Нагадаємо, на День Незалежності у місті провели книжковий ярмарок, щоб врятувати життя.