18 серпня відбудеться презентація нового авторського екскурсійного маршруту в рамках проекту «Мандруємо Полтавщиною» від туристичного клубу InGreen. Цього разу мова йтиме про гетьманські палаци, розташовані на території Полтавської області.
Полтавців запрошують пройти «Слідами Гетьманської доби»
Полтавщина відома своїм козацьким минулим - тут відбувалися значні історичні події кінця XVII - початку ХVIII століття. Свідки цих подій - гетьманські палаци, церкви і монастирі розкриють нам свої таємниці. На нас чекають: резиденція Данила Апостола у Великих Сорочинцях, прекрасний палац його нащадків - декабристів Муравйових-Апостолів у Хомутці, територія Миргородської фортеці, де зараз розташовується курорт "Миргород", старовинний Мгарський монастир, який є духовним джерелом Полтавського Хрестоводздвиженського монастиря. Крім того, наш шлях не омине і таких відомих місць як Диканька (де була садиба Кочубеїв), Кибинці (де знаходився маєток Трощинських) і Пісків (з оригінальною дерев'яною церквою).
Якщо в Диканьку чи Мгарський монастир їздить багато екскурсій, то, наприклад, в Піски або Хомутець раніше не пропонувалося жодної екскурсії для полтавців. На Полтавщині збереглися одиниці дерев'яних храмів. Але, ті, що вціліли, відрізняються красою і значними розмірами. Храм в селі Піски Лубенського району побудований в 1914 р Він вражає своєю красою і справжністю. Храм хрещатий в плані, однокупольний, зі стрункою триярусною дзвіницею.Всерединівсе справжнє, не перероблене, віком в 100 років. Коли в радянські часи, намагалися зруйнувати дзвіницю, трос порвався і дзвіниця встояла. А в 1943 р взагалі сталося диво - в храм потрапили два снаряда і ... не розірвалися!Тож учасники першої поїздки за маршрутом «Слідами Гетьманської доби» на власні очі побачать цю унікальну церкву.
Іще одна унікальна пам’ятка, яку варто побачити – палац Муравйових-Апостолів під Миргородом. В радянські часи усі знали Муравйових-Апостолів – трьох братів, які очолювали рух декабристів,, але ніколи не згадували, що вони – нащадки українського гетьмана Данила Апостола. Будівник маєтку в Хомутці, Іван Муравйов-Апостол, був нащадком гетьмана по матері. Він працював на багатьох державних посадах, але із 1806 року, ніби, відійшов від державних справ й перебрався у рідний Хомутець. Саме тоді й було зведено класицистичний палацта облаштовано парк. Нині територія палацу перебуває у запустінні, хоча він є офіційною пам’яткою архітектури, а парк навколо – пам’яткою садово-паркового мистецтва. Доїхати сюди можна лише власним транспортом. Тому новий екскурсійний тур за маршрутом «Слідами Гетьманської доби» стане чудовою нагодою не лише побачити цю пам’ятку, а й дізнатися від професійного екскурсовода про її багате історичне минуле.
Нагадаємо, що проект «Мандруємо Полтавщиною» заснований туристичним клубом InGreen у березні 2014 року. Стартував проект із мандрівки до гетьманської столиці – міста Гадяч. І, крім музеїв самого міста,побачили зокрема: садибу Масюкових у селі Бобрик та унікальний мурований дев’ятикупольний храм у селі Плішивець.
Проект спрямовано на поглиблене дослідження історії Полтавської області та групове відвідування її важкодоступних маловідомих історичних пам’яток. За час існування проекту його учасники побачили: піраміди в Березовій Рудці та Комендантівці, садибу Котляревських в селі Вишняки, «Найдосконаліше місто країни» - Нові Санжари та ще багато містечок та сіл до яких не прокладають свої маршрути «звичайні» екскурсійні групи.Ідейним натхненником проекту «Мандруємо Полтавщиною», є керівник туристичного клубу InGreen Ольга Влох:
-Концепція наших екскурсій завжди передбачала відвідування важкодоступних маловідомих куточків як України так і Полтавщини. Приємно, що деякі із наших маршрутів, які ми першими відкрили для полтавців, за останні роки набули значної популярності. На жаль, деякі маршрути ми не повторюємо, переважно через поганий стан доріг. Я із нетерпінням чекаю на новий маршрут, адже у Хомутці я була без екскурсовода, а от на деяких інших точках маршруту взагалі не була. А зараз у бажаючих буде чудова можливість побачити так багато пам’яток Полтавщини із професійним екскурсоводом. І коли, під час розробки маршруту, постало питання: «Чи варто звертати із хорошої дороги на ґрунтовку у село Вергуни, де знаходиться унікальний храм-пантеон Базилевських?». То моя відповідь була однозначною – варто! Ми прагнемо відкрити найцікавіші місця у новому «маршруті-розвідці».
Тож усіх бажаючих запрошують 18 серпня поїхати на нову авторську ексклюзивну екскурсію «Слідами Гетьманської доби» в рамках проекту «Мандруємо Полтавщиною» від туристичного клубу InGreen.Запис на сайті - http://ingreen.in.ua/tours/topoltava/in034.