Зловмисники видавали себе за поліцейських, банкірів та податківців
Із початку року від дій телефонних шахраїв постраждали 150 жителів Полтавської області. До них телефонували люди, які найчастіше називалися поліцейськими, банківськими працівниками, податківцями та організаторів розіграшів цінних призів. Про це повідомляє поліція Полтавщини.
Найчастіше шахраї приміряли на себе маску поліцейського. Дзвонили «жертвам» і переконували, що родич потребує допомоги, тому що потрапив до відділку за участь у ДТП чи зберігання наркотиків. За «вирішення» питання вимагали у громадян від 1 до 10 000 гривень. Гроші вимагали передати «кур’єром» або перевести на банківську картку.
Щоб убезпечитися від телефонних шахраїв, потрібно виконувати прості правила, які перераховують правоохоронці:
• Правоохоронці телефонують, лише щоб поінформувати або викликати до відділу поліції
• Якщо вимагають гроші або інші послуги, необхідно негайно обірвати розмову.
• Знайдіть 5 хвилин, щоб перевірити отриману інформацію:
- ПРО РОДИЧА – зателефонуйте близькій людині, зазирніть до її кімнати чи зв’яжіться з друзями;
- ПРО ЦІННИЙ ПРИЗ – зайдіть на офіційний сайт розпорядника розіграшу, зв’яжіться з організаторами, вимагайте копії документів, ознайомтеся з думками інших людей на форумах або в соцмережах;
- ПРО ОПЕРАЦІЇ З БАНКІВСЬКИМИ КАРТКАМИ – зателефонуйте на номер гарячої лінії або контакт-центру (вказані на зворотному боці пластикової картки), нікому не повідомляйте персональні дані платіжної карти (PIN-код, термін дії карти, CVV2 або CVC2 код)
• Обов’язково запам’ятайте номер шахрая (збережіть переписку з ним, фіскальні або товарні чеки тощо) та негайно телефонуйте до поліції.
Раніше на Полтащині "соцпрацівник" вкрав у літньої жінки 60 000 гривень.