Не знаючи, що тебе чекає, готуєшся до традиційного багатоденного забігу з папірцями і кілометрових черг «за довідкою про надання довідки». Як все відбувається насправді – у нашому матеріалі
Коли Полтавщина майже «впереди планеты всей» по кількості підписаних декларацій з педіатрами і сімейними лікарями, наша родина, здається, і є отой самий маленький відсоток «тих, хто в танку», який руйнує чиновникам усю піонерську статистику: ані з педіатром, ані з терапевтом ніхто з нас ще декларацій не підписав. Бо усіх аж тіпає від думки, що цілий божий день доведеться викинути на забіги по інстанціям за довідками і по процедурних кабінетах, залишивши там літр крові і кілограм нервів. Бррр. Краще потім якось, думали ми.
Але несподівано захворів малий і таки довелося теліпатися у дитячу поліклініку, а там: «лікуйтесь і наступного разу приходьте вже здоровенькі підписувати декларацію». Наш педіатр – Людмила Іллівна Храпач – дуже професійний лікар, і, здається, в грудні підробляє помічником Святого Миколая – настільки її люблять діти і настільки добра, мила, доброзичлива, чуйна і в усіх відношеннях чудова вона людина. Звичайно, ми навіть не думали обирати когось іншого. Але така опція, само собою, є: ви можете підписувати декларацію з будь-яким лікарем, який вам подобається. За умови, якщо у нього ще не закінчився ліміт кількості пацієнтів.
Процедура підписання виявилася такою ж простою, як отримати посилку на «Новій пошті». Взяли усі документи, які у нас були: свідоцтво про народження, паспорт одного з батьків та ідентифікаційний код дитини (його роблять протягом дня у податковій, але якщо його немає, то завжди можна домовитися принести його трошки пізніше). Все. Ніяких погонь за довідками чи аналізами, нічого не треба роздруковувати, копіювати чи платити. Заповнюємо онлайн-форму реєстрації і на номер телефону, зазначений в декларації, приходить смс-підтвердження. Його вписуємо у віконечко підтвердження, перевіряємо дані і ставимо підпис. Все готово. Залишилося тепер обрати сімейного лікаря, а це вже зовсім інша історія.