Пенсіонери-силовики продовжують вимагати від держави дотриматися закону, та виплачувати підвищені пенсії

Пенсіонери силових структур знову вийшли під стіни Полтавської ОДА з вимогою до влади врешті почати виплачувати перераховані (й підвищені) пенсії. Вже більше року тривають такі акції, питання зрушили з мертвої точки, але реальних виплат люди таки не побачили. Віднедавна до ініціаторів протестних зібрань – пенсіонерів-військових, долучилися й пенсіонери правоохоронних структур.

Перерахунку за рік вдалося добитися. Сьогодні ж вони вийшли вимагати виплатити перераховані пенсії. У іншому випадку – збираються звертатися у суди з вимогою встановити чіткі терміни для фінансових зобов’язань для Пенсійного Фонду перед людьми. Тим більше, як показала практика, суд – дієвий інструмент у вирішенні цього питання.

Голова координаційної ради ветеранських організацій силових структур Полтавщини Олександр Марущенко каже:

«Наразі ветерани МВС та ЗС України подають в суди. 6 чоловік з Полтавщини вже виграли судові процеси. 27 липня ми зустрілися з представниками Пенсійного Фонду України. Відбулася довга та важка розмова. У них зараз близько 6 тисяч рішень, що зобов’язують перерахувати належним чином пенсію військовим, згідно із Законом. Цей перерахунок тягне за собою бл. 4,5 млрд. грн. боргу. Реальні виплати робити Пенсійному Фонду нічим, він і так має заборгованість та затримки з виплатами пенсій по всій Україні. Але я вважаю, що нам всім варто єднатися, тримати справу на контролі, продовжувати тиск на Уряд і досягти того, щоб в Україні працювали закони!» .

Виплати підвищених пенсій мали почати з квітня цього року, але держава поки не може забезпечити виконання як законів, так і судових приписів.

Нагадаємо, прецедент виник через те, що Уряд не виконує статтю 43, 51, 63 Закону № 2262 про пенсійне забезпечення військовослужбовців. Рік тому Уряд обіцяв такий алгоритм: у 2018 - 50% виплат від боргу, в 2019 році – 75%, а в 2020 році – 100%. Мовляв, бюджет Пенсійного Фонду не зможе витримати надмірного навантаження. Між тим, силовики вважають усі ці пояснення неконструктивними й далекими від реального стану справ:

«Постанова № 7492, яку підписало 200 нардепів вимагає повністю скасувати ганебні рішення Уряду й виконати Закон. Ще в 1992 році цей Закон прийняли. Діяв до 2017 року, тепер В. Гройсман вирішив його переробляти», - обурюються люди поважного віку, стоячи перед входом в Полтавську ОДА.

Попри заклики учасників мітингу, ніхто з офіційних осіб, представників влади та Пенсійного фонду, до них не вийшов.

Ольга Мороховська