Великому кораблю – велике плавання! Ми дізналися, як полтавці хочуть покращити життя земляків

Відома приказка про те, що завжди треба бути готовим до поразки, але готуватися до перемоги, неабияк доречна у боротьбі за кошти на соціальні ідеї полтавців. Вже вкотре ініціативні містяни можуть їх втілювати за допомогою проекту «Бюджет участі». А вчора у форматі відкритої бесіди за круглим столом з авторами проектів зустрілася секретар міської ради Оксана Деркач. Побували на події журналісти сайту 0532ua.

Для багатьох цьогорічних учасників це вже не перша участь у такому проекті. А торішні переможці змогли реалізувати свої амбітні плани стосовно покращення громадського простору міста в життя. Декому в попередньому році не вистачило всього кількох голосів для остаточної перемоги. Тому вони вирішили боротися повторно. Цього разу–рішучіше.

За допомогою бюджету участі на Полтавщині реалізовано вже понад десять проектів. І чи не вперше за весь час включилися у соціальне життя міста мешканці його віддалених районів – Вороніна, Яківців, Рибців та Червоного шляху. Про це розповіла О. Деркач. Також Полтава має 33 велопарковки та 1 станцію технічного обслуговування велосипедів, кілька дитячих майданчиків, перший у місті молодіжний коворкінг, турнік-зону, спортивні тренажери, місця для збору небезпечних відходів (у навчальних закладах та державних установах), центр юридичної освіти та нове комп’ютерне обладнання для ПМСД. Полтавці замахнулися ще вище. Тривають роботи по благоустрою зони відпочинку на Подолі (поблизу вул. Зелений острів), створюється також перший у Полтаві моторик-парк у сквері по провулку Рибальському, розробляється проект спортивного комплексу «Вулична арена» та ще 9-ти дитячо-спортивних майданчиків чи зон для занять спортом. На жаль, не всі підрядники сумлінно виконують взяті на себе зобов’язання перед громадою. Зокрема, на підрядну організацію, яка взялася за проект «Поринь у красу природи», відкрито кримінальне провадження. На щастя, його бюджет був не дуже великим – 32800 грн.

В учасників, які цього року вперше подавали свої проекти, було найбільше запитань. Ми вирішили також опублікувати їх для наших читачів. Не виключено, що хтось з вас  також вирішить подати свій проект.

- Чи можна спростити процедуру і подати проект так, як подаються петиції до міської ради?

Цього року це не передбачено. Але наступного така пропозиція полтавців може бути врахованою.

- За який час виготовляється проектна документація?

На жаль, на вчорашню зустріч не з’явився жоден запрошений підрядник. Але традиційно, на виготовлення проектної документації потрібно не менше 6-7 місяців для тих проектів, за які вже заплатили 30% їхньої вартості. На кінцевому етапі розробка ще чотирьох проектів. Основні роботи пройдуть у жовтні цього року.

- Як збільшити свої шанси на перемогу?

З цього питання думки присутніх дещо розійшлися. Але головні рекомендації такі: проводити активну рекламну роботу та зацікавлювати мешканців свого регіону голосувати за проект (до речі, для перемоги у малому проекті достатньо 350 голосів. Це голосування всіх мешканців одного великого багатоквартирного будинку). Знайти людину, яка проводитиме агітаційну та роз’яснювальну роботу з жителями. Залучення друзів через соціальні мережі та похід по соціальних організаціях, які зацікавлені у реалізації проекту.

- Максимальний розмір проекту у словах?

Рекомендація вміщувати зміст проекту у 50 слів не є остаточною. Опис можна розширювати за необхідності.

- Як і де можна голосувати?

Голосування відбувається в обласній бібліотеці письмово та он-лайн на сайті міської ради для осіб, яким вже виповнилося 16 років.

І не менш важливе останнє побажання авторам проектів – не вдаватися до гіперболізації. Якщо плануєте облаштувати дитячий майданчик, не потрібно описувати його як мега-спортивну арену. А якщо перемога цього разу не посміхнулася – не варто розчаровуватися. Проекти можна вдосконалювати і подавати наступного року.

Юлія Самозвон.

Встигніть подати до кінця липня і свій проект. Як це зробити - читайте тут!