Понад 122 мільйони гривень на користь дітей - перші результати дії на Полтавщині закону #ЧужихДітейНеБуває

Тисячі маленьких жителів області змогли отримати допомогу, яку не бачили роками

Зараз у Державній виконавчій службі перебуває понад 23 000 виконавчих документів про стягнення аліментів. По 9500 сума заборгованості перевищує суму платежів за 3 місяці. У понад 5000 справ заборгованість безвідповідальних батьків – понад 6 місяців, а у 2600 справах – понад рік. Про це розповів Олег Тимченко, начальник Головного теруправління юстиції у Полтавській області.

Робота штабу по стягненню заборгованості по аліментам довела свою ефективність. Завдяки заходам, які стали можливими після набрання чинності закону, з неплатників аліментів стягнуто 122,5 мільйони гривень.

За час дії Закону #ЧужихДітейНеБуває по провадженнях даної категорії5 062 боржників тимчасово обмежили у праві виїзду за кордон, 5 159 осіб тимчасово обмежили у праві керувати транспортними засобами, користуватися зброєю заборонили 5 165 неплатникам. 26 відділів ДВС ГТУЮ у Полтавській області забезпечили 100% винесення постанов про обмеження боржників управах, передбачених статтею 71 Закону України «Про виконавче провадження».

Після подання у розшук 487 боржників знайдено 304. 477 неплатників аліментів Полтавщини перебувають у місцях позбавлення волі, а 3322 – не мають майна та ведуть аморальний спосіб життя.

1200 заяв отримали повне погашення аліментів, а 1000 заяв відкликано у зв’язку з погашенням заборгованості.

3 липня 2018 року Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому другий пакет законопроектів, розроблений в рамках ініціативи Міністерства юстиції України #ЧужихДітейНеБуває. Документи передбачають посилення відповідальності неплатників аліментів, збільшення мінімального рівня фінансової підтримки дітей, які проживають в неповних сім’ях, та запровадження пільг і стимулів для батьків, які сумлінно виконують свій обов’язок.

Не платити аліменти буде не вигідно. Якщо заборгованість перевищує один рік, на суму боргу нараховуватиметься пеня в 20%. Якщо заборгованість перевищить 2 роки – переплата сягне 30%. А тим, хто не платить 3 роки й більше, доведеться заплатити додаткові 50% від суми боргу.