Байка про лебедя, щуку та рака реалізувалася і на полтавських теренах. Правда, у новій інтерпретації. А об’єктом для порівняння став конфлікт між Полтавагазом та ЖЕО-2. Два підприємства не можуть вирішити, хто має обслуговувати внутрішньобудинкову та прибудинкову газорозподільчу мережу. Точиться він вже два роки. До цього часу шляхів його вирішення знайти не вдалося. А тим часом мешканці десяти полтавських багатоповерхівок страждають без блакитного палива в оселях.
Почалося все зі зношених труб, терміни служби яких набагато нижчі, ніж термін служби багатоквартирного будинку. Через 20-30 років після їх прокладання газовиками, вони почали давати збої. Працівники газового господарства ліквідовували прориви шляхом припинення газопостачання до аварійних будинків. Але ремонтувати труби виявилося нікому. Полтавагаз відмовився це робити, покладаючи даний обов’язок на ЖЕО-2, на балансі якого зараз знаходяться будинки. Окрім цього, починаючи з 2016 року, підприємство не може виконувати технічне обслуговування газових мереж без укладення договору. А комунальники укладати угоди відмовляються. У них свій аргумент - рішення виконкому Полтавської міської ради. У перелікові послуг, які мають надавати житлово-комунальні підприємства, не вказано, що вони повинні обслуговувати та ремонтувати внутрішньобудинові газові мережі.
На початку минулого року ПАТ «Полтавагаз» подав позов до Господарського суду Полтавської області на ЖЕО-2 , звинувативши комунальників в ухилянні від укладання договорів. Справа зрушила з мертвої точки не надовго. У відповідь на це уклалися лише три угоди. Зараз у ЖЕО-2 стверджують, що внутрішньо будинкові газові мережі ніколи не перебували на їхньому балансі. Вони відповідають лише за саму будівлю без інженерних мереж. Поки тривають судові суперечки, «Полтавагаз» продовжує «відрізати» аварійні багатоповерхівки.
За вирішення проблеми взялися депутати Полтавської міської ради. Вони дійшли висновку, що ця проблема не локального, а всеукраїнського значення. І тому нещодавно направили звернення до Прем’єр-міністра, Верховної Ради України, голови НКРЕКП та міністра регіонального розвитку з проханням втрутитися і переглянути законодавство у сфері обслуговування багатоквартирних житлових будинків.
Юлія Самозвон.
Також ми дізналися, чи повинні полтавці прибирати замість комунальників.