Полтавські освітяни перекрили міжнародну трасу і вимагають "не вбивати школу"

Сьогодні на Решетилівщині освітяни перекривали міжнародну трасу Київ-Харків з вимогою не закривати столітньої школи. Про це повідомили в Головному управлінні Національної поліції в Полтавській області.

Проблема назріла вже давно. Рішення про реорганізацію Решетилівської школи депутати прийняли на сесії Решетилівської міської ради місяць тому. Її приєднали до Решетилівської гімназії ім.І.Л.Олійника. Головною причиною цього назвали аварійний стан покрівлі столітнього навчального закладу. Це підтвердила комісія Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА.

Практично відразу педагоги виступили проти реорганізації школи. Його директорка Тетяна Кисіль так прокоментувала тоді ситуацію: «Запевняю, що ніяка вона не аварійна. Її такою зробили. Весь педагогічний колектив і батьки не проти будівництва нового НВК. Але 215 млн — це великі коштиі ми не впевнені, що ми їх отримаємо, тому зверталися до місцевої влади з проханням залишитись навчатися в даній школі, доки не виділяться кошти. Перехід до гімназії — це знищення школи. Ця школа пережила війну. Тепер про аварійність. У висновку написана «непридатна», для подальшого використання треба зробити тето, тето, тето. Зрозумійте «непридатна» і «аварійна» — різні речі. Але зрозуміло, що ремонтувати сенсу немає, бо краще закрити. Люди, зрозумійте, не в аварійності справа, а в її закритті».

Думки місцевих мешканців та освітян розділилися. Дехто вважає, що Решетилівській владі знадобилася територія, де розміщена стара школа. В обіцянки чиновників, що на цьому місці колись побудують новий освітній заклад, вони не вірять. А от батьки учнів школи навпаки готові заради безпеки дітей відправити їх до сучаснішої школи.

Сьогоднішня акція з перекриттям дороги пройшла мирно. Великих заторів мітингувальники не спричинили. Працівники поліції патрулювали порядок та організували об’їзд цієї ділянки автошляху.

Юлія Самозвон.

Також нещодавно трасу перекривали лубенчани. Вимагали ремонту доріг в районі.