П'ятдесят відсотків жителів області вже уклали декларацію з сімейними лікарямиПро це повідомив на традиційному п'ятничному брифінгу директор Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Віктор Лисак. « Це свідчить про те, що громадяни зацікавлені у реформі медицини, адже укладення декларацій виводить стосунки медиків та пацієнтів на зовсім новий рівень»-впевнений Віктор Лисак.
Половина полтавців вже обрали сімейного лікаря
Гроші «йтимуть» за пацієнтом
Також Віктор Лисак поінформував, що загалом на Полтавщині 35 центрів надання первинної медико – санітарної медичної допомоги набули статусу комунального некомерційного підприємства. З них 17 вже уклали договори з Національною службою здоров'я України. Відтак, отримуватимуть фінансування за новими правилами. Як відомо мінімальна сума , що її виділяє держава на одну особу -це 240 гривень. (Такою сума є для тих закладів, що поки не є комунальними). Для комунального ж закладу з 1 липня на одну особу виділятимуть базовий тариф:
– 370 гривень. Сума міняється в залежності від віку:
- Діти від 0 до 5 років 1480 грн
- Діти від 6 до 17 років 814 грн
- Люди від 18 до 39 років 370 грн
- Люди від 40 до 64 років 444 грн
- Люди від 65 років – 1628 грн
Звісно , хтось до лікаря не піде жодного разу протягом року, хтось відвідає його багато разів. Тому не використані кошти не повертатимуть. Все це моніторитимуть за допомогою єдиної електронної системи. Вона покликана аналізувати , з якими скаргами звертаються пацієнти, яких консультацій потребують, тощо.
Сивороткою від ботулізму Полтавщина забезпечена
Про це теж повідомив Віктор Лисак. Також у наявності – сиворотка від укусузмій та щеплення проти сказу. Проте, Віктор Петрович закликав не забувати про профілактику. У літній час обачно ставитися до продуктів харчування, не купляти рибу та м'ясо на стихійних ринках тощо.
Якщо ж ви відчули симптоми отруєння, звертайтеся до лікаря і не займайтеся самолікуванням.
Алла Широкова