Сьогодні для Полтави відбулася знакова подія – перша зустріч делегації грузинських школярі, з якої має розпочати двосторонній обмін учнівськими делегаціями між Полтавою та Боржомі (Грузія). Вона пройшла в Художній галереї ім.М.Ярошенка. Угода про партнерство між містами була підписана ще у 2011 році. Кореспонденти «Полтава0532» також відвідали цю подію.
Полтава з Боржомі обмінялися школярами
Для грузинських дітей це не перший день оглядин Полтави. Тут вони перебувають вже кілька днів, встигли відвідати Мгарський монастир та це кілька відомих пам’яток культури. Щоб швидше адаптувалися у місцеву громаду, їх поселили в полтавських сім’ях. Грузинські школярі вже навіть встигли потоваришувати з українськими підлітками і зараз активно проводять літнє дозвілля разом. На Полтавщині вони житимуть ще близько двох тижнів. А вже наступного року полтавські школярі мають відвідати сонячну Грузію.
Привітати з цією подією грузинську делегацію завітав і очільник Полтави Олександр Мамай. Після обміну подарунками на учасників зустрічі чекав святковий концерт. Своєю творчістю порадував ансамбль ударних інструментів «Живі барабани» який зіграв «Лезгинку». Запальна грузинська мелодія не залишила байдужим навіть мера міста, тож він разом з грузинськими школярами спробував себе у новому амплуа – музиканта-барабанщика.
Голова Грузинської діаспори в Полтавській області Рамази Заркуа розповів, що відбір дітей для подорожі в Полтаву не був випадковим. Для грузинських школярів це була їх історична Батьківщина, бо вони є нащадками українців, яких радянська влада свого часу примусово переселила в Грузію. На щастя, вони не забули свого коріння і навіть знають деякі твори Т. Шевченка українською мовою.
Подякував полтавцям за теплий прийом і керівник учнівської делегації Боржомі Отар Чухрукідзе. А ще він виявився непоганим солістом і зіграв на гітарі для гостей романтичну мелодію своєї сонячної країни.
Виявилося, що Полтава і Боржомі багато в чому схожі міста. Зокрема, в поглядах на архітектуру. Щоб ще більше наблизити їх через тисячі кілометрів разом з делегацією сусідів у наше місто прибула художниця, яка малює картини піском. За лічені хвилини вона встигла вразити присутніх неймовірними пейзажами свого міста та нашого.
Завершила теплу, майже родинну зустріч, фотосесія.
Також у Полтаві показували фільм про російсько-грузинську війну.
Юлія Самозвон.