Громадський рух «Чесно» оприлюднив перелік депутатів-прогульників червня
У червні 11 депутатів Верховної Ради України пропустили усі засідання парламенту. З цих одинадцяти – 5 перебувають під слідством, втекли з країни або написали заяви про складення повноваженнь.
Решта шість депутатів нібито не мають проблем із законом, не писали заяви про складення повноважень і з країни не втекли, але до Верховної Ради вперто не ходять. Один із цих шести депутатів – представник Полтавщини Костянтин Жеваго.
А ось і усі одинадцять хронічних «прогульників».
1. Вадим Кривохатько(“Блок Петра Порошенка”)–депутат-мажоритарник із Запорізької області.
2. Тетяна Донець(“Народний фронт”)
3. Євген Бакулін("Опозиційний блок"), затримання та арешт якого 15 березня дозволила Верховна Рада. За словами Генерального прокурора, депутат давно не відвідував Україну.
4. Денис Омельянович("Опозиційний блок")–депутат-мажоритарник із Донецької області, що завсю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у6,4%голосувань.
5. Костянтин Жеваго(позафракційний)–один із десяти найбагатших людей України, власник групи компаній Ferrexpo, що за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 1,9% голосувань.
6. Сергій Клюєв(позафракційний), якого Інтерпол оголошував у міжнародний розшук .
7. В’ячеслав Константіновський(позафракційний), який у липні написав заяву про складання депутатського мандату. У листопаді Верховна Рада не змогла назбирати достатньої кількості голосів за задоволення цієї заяви.
8. Євген Мураєв(позафракційний), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у2,6%голосувань і зайнятий переважно просуванням партійного проекту “За життя” .
9. Олександр Онищенко (позафракційний) – нардеп-утікач, який переховується в Лондоні від кримінального переслідування щодо розкрадання майна “Укргазвидобування”
10. Надія Савченко (позафракційна), арешт якої за підозрою Генпрокуратури дозволила Верховна Рада і яка перебуває в слідчому ізоляторі.
11. Дмитро Ярош(позафракційний), який за всю каденцію Верховної Ради взяв участь лише у 2,1% голосувань.
Нагадаємо, під час голосування 7 червня полтавські нардепи допомогли прийняти закон про Антикорупційний суд.