З початку 2018 року за рахунок коштів Фонду соціального страхування України на відновне лікування у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів було направлено понад 15 тис. застрахованих осіб.
Пройти реабілітаційне лікування після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду соціального страхування України має право кожен застрахований українець за наявності медичних показань. Вчасна реабілітація є одним з головних чинників упередження настання первинної інвалідності.
Так Полтавським міським відділенням управління ВД ФССУ у Полтавській області з початку року на реабілітаційне лікування за кошти Фонду було направлено 141 застраховану особу, крім того, у розрізі профілів лікування 56,7% застрахованих осіб були направлені до санаторно-курортного закладу за профілем реабілітації при порушенні перебігу вагітності; 22% - інша (соматична) реабілітація; 11,3% - м’язово-скелетна реабілітація; 5,7% - за профілем цукрового діабету; 4,3% - нейпореабілітації.
Вчасна реабілітація осіб зі складними патологіями є одним з головних чинників упередження настання первинної інвалідності. Зокрема, у 2017 році за кошти ФССУ реабілітаційне лікування отримали понад 25000 застрахованих осіб і членів їх сімей, серед яких більше 19000 мали складну патологію з тривалим лікуванням – завдяки отриманій реабілітації 83% з них відновили здоров’я та приступили до роботи одразу після повернення з санаторію.
Нагадаємо, з 01 січня 2018 року Фонд здійснив реформування системи надання соціальних послуг, перевівши їх на адресність. Сьогодні ФССУ оплачує реабілітаційне лікування за медичними показами кожному працевлаштованому, потреба в забезпеченні соціальною послугою покривається 100%.