Полтава має шанс на чистіше довкілля: екоактивіст С. Антоненко виграв суд у Полтавської міської ради

Сьогодні у Полтавському окружному адміністративному суді відбулося фінальне судове засідання за адміністративним позовом екоактивіста Сергія Антоненка до Полтавської міської ради.

Нагадаємо, що у позові була вимога визнати незаконною бездіяльність органів місцевого самоврядування та зобов’язати їх вчинити дії щодо організації збирання, вивезення та утилізації небезпечних відходів у складі побутових відходів. Суддя С.С. Сич ухвалила рішення, яким не лише визнала протиправною бездіяльність міської влади, а й зобов’язала міську раду «організувати збирання, вивезення і виділення небезпечних відходів у складі побутових відходів шляхом визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах міста збирання та перевезення цих відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами» (цитуємо витяг з рішення). Представниця інтересів позивача, адвокатка Полтавської «Самопомочі» Ірина Висота коментує рішення суду так:

«Ми зверталися до суду з двома позовними вимогами: визнати незаконною бездіяльність міської влади та зобов’язати її збирати та вивозити небезпечні відходи окремо від побутових. Наші вимоги задовольнили частково. Бездіяльність влади визнали незаконною, а відповідального за збір, вивезення та виділення небезпечних відходів будуть визначати на конкурсних засадах. Утім, рішенням суду ми задоволені . Апеляційну скаргу подавати не будемо. Віримо, що цей випадок стане для полтавської влади наукою, й міський очільник буде більш обережно піаритись на смітті».

Раніше О. Мамай у багатьох інтерв’ю пишався особистими зв’язками, за рахунок яких у Полтаві відбувається вчасне вивезення побутових відходів, погрожуючи при тому місцевим активістам: «Якщо ви будете перешкоджати мені працювати, Полтава втоне у смітті».

Для довідки . Згідно частини 3 статті 35-1. Закону України «Про відходи» збирання та вивезення побутових відходів у межах певної території здійснюються юридичною особою, яка уповноважена на це органом місцевого самоврядування на конкурсних засадах у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, спеціально обладнаними для цього транспортними засобами.

Відповідно до ч. 55 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», визначення на конкурсних засадах юридичних осіб, які здійснюють у межах певної території збирання та перевезення побутових відходів спеціально обладнаними для цього транспортними засобами відноситься до виключної компетенції місцевих рад.

Детальніше про юридичні нюанси позову - Чи понесе Полтавська міська рада відповідальність за бездіяльність у питанні збору небезпечних відходів?

«Саме громадська небайдужість змусила владу створювати процес сортування та утилізації (перероблення) відходів. Я задоволений рішенням суду. Вірю, що скоро вдасться взагалі упорядкувати процес збору, сортування та якісної переробки сміття у нашому місті» , - підсумував Сергій Антоненко.

Ольга Гладченко