Рада підприємців міста схвалила створення робочої групи, яка розробить пропозиції щодо покращення співпраці посадовців і виробників зовнішньої реклами
Підприємці Полтави закликали владу до співпраці. КП «Полтава-Сервіс» не в захваті
З цього приводу 5 червня у Полтавській міській раді зустрілися підприємці, представники виконавчого комітету міськради та представник комунального підприємства «Полтава-Сервіс». Останнє відповідає за всю зовнішню рекламу в Полтаві і має вирішальне слово у питаннях дозволів, встановлення та демонтажу такої реклами.
Антикорупційна експертиза та М-тест регуляторних актів Полтавської міської ради виявили, що вони містять 68 корупційних ризиків, які дають можливість реалізувати корупційні схеми. Результати експертизи та М-тесту представив Богдан Мосунов, член Координаційної Ради Національної платформи малого і середнього бізнесу та керівник ГО «Молодь та підприємництво» та представник ГО «Спілка підприємців, орендарів і власників Сумської області». Серед найголовніших порушень антикорупційна експертиза виявила такі:
- Необґрунтоване розширення дискреційних повноважень та/або їх тлумачення.
- Завищені вимоги до особи, що пред'являються як умова реалізації нею свого права або виконання зобов'язань.
- Невизначеність чи абстрактність основних стадій та строків адміністративної процедури
- Нечіткість визначення прав і зобов'язань уповноваженого органу / особи
- Можливість уповноваженого органу / особи необґрунтовано змінювати хід і строки адміністративної процедури
- Регулювання правовідносин що не відноситься до сфери дії нормативного акту
- Вживання оціночних або невизначених понять.
За результатами тестів також виявилося, що одна заявка на розміщення реклами обходиться бізнесу у 2800 гривень.
З висновками антикорупційної експертизи та М-тесту не погоджувався представник КП «Полтава-Сервіс» Віталій Солоний. За його словами, усі регуляторні акти, затверджені міською радою і чинні у Полтаві, відповідають законодавству і влаштовують як бізнес, так і міську владу, а звіт громадської антикорупційної експертизи є надто прискіпливим.
У результаті дискусії присутні домовилися зібрати робочу групу із підприємців, депутатів, представників виконкому, КП «Інститут розвитку міста» та «Полтава-Сервіс». Робоча група має виробити пропозиції, які будуть запропоновані на розгляд на сесії міської ради.
– Сьогодні ми досягли поставлених цілей – створення робочої групи, яка розробить проекти рішень щодо внесення змін до існуючих регуляторних актів, – каже Ігор Балицький, співзасновник міжнародного бізнес-центру, який допомагає міській владі проводити М-тест. – Найкращим для полтавської громади стане прийняття цих рішень, коли підприємцям стане легше працювати, а населення менше платитиме за їх послуги.