Льотчику-Герою Бабаку відкрили дошку на школі, де він був директором

На будівлі Полтавської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 ім. Т.Г.Шевченка (м. Полтава, вул. Балакіна, 2) відкрили меморіальну дошку льотчику-винищувачу, Герою Радянського Союзу, кавалеру багатьох медалей та орденів, який з 1971 року по 1975 рік був директором цієї школи - Івану Бабаку.

З нагоди події біля центрального входу школи зібралися учні, вчителі, батьки, представники влади, громадськості, ветерани Великої Вітчизняної війни, жителі Полтави.

Прийшла й 90-річна дружина Івана Бабака, Матрона Дем'янівна

 

Вона щиро дякувала за те, що шанують Івана Ілліча. Відзначила, що її чоловік прожив досить насичене життя.

«Він прожив велике й багате життя, робив багато для своїх учнів. Дай Бог всім такого чоловіка і батька, яким був Іван Ілліч», - сказала Матрона Бабак.

Товариш Бабака, полковник у відставці Микола Пасько, охарактеризував  відомого льотчика, як дуже цікаву, спокійну, виважену та помірковану людину.

 

«Він же за фахом вчитель - з ним розмовляти -  це одне задоволення. Я згадую, як вони проживали на вул. Кондратюка в Полтаві - сядемо на лавочці біля під'їзду і мені, як дитині війни, так цікаво було випитувати в нього про війну», - розповів Микола Пасько.

Нагадав і про головний подвиг життя Бабака:

«Головний його подвиг був у війну. Він виконав так звану на той час норму - збив 37 фашистських літаків, а за 30 літаків тоді полагалося представляти на звання двічі Героя Радянського Союзу. Його тоді й представили, але нещасний випадок завадив дати йому друге звання Героя. Та для мене і багатьох, хто його знає, він -  двічі Герой».

 

У роки ж директорства  Бабак насамперед акцентував увагу на патріотичному вихованні молоді, стверджують вчителі.

 

«Якщо аналізувати історію школи, то він основний акцент робив на патріотичному вихованні юного покоління. Він організовував зустрічі з видатними льотчиками-винищувачими, здійснював низку екскурсій по колишньому Радянському Союзу тощо», - зазначила заступник директора з виховної роботи школи №7 Людмила Дущенко.

 Меморіальна ж дошка обійшлася бюджету міста Полтави в 15 тис. грн. Її виготовили в рамках міської програми.