Полтавець Андрій Дзюба має дві іпостасі – медик за фахом та митець. Він багато років працює лікарем у п'ятій міській лікарні, а у творчих колах відомий як поет та фотохудожник. Вчора у Галереї мистецтв відбувся творчий вечір Андрія Михайловича, під час якого він представив на суд шанувальників експозицію світлин та нову збірку, що отримала назву «Мольфарові мандри».
У центральній виставковій залі Галереї мистецтв зібралися сотні полтавців. Це друзі та шанувальники Андрія Дзюби.
«Мольфарові мандри» - друга збірка автора. Перша - під назвою «Страж», побачила світ у 2013 році і була написана російською мовою. Нова збірка містить вірші українською. Андрій Дзюба – один з небагатьох авторів, що вільно пише обома мовами, і при цьому у нього легке перо і «чіпке око».
Андрій Михайлович – корінний полтавець, все його життя пов'язане з нашим містом, і при цьому він понад усе любить подорожі, внаслідок яких народжуються світлини та вірші. На фото – найекзотичніші куточки світу, з іхнім колоритом та фарбами, але при цьому митець не забуває Полтаву. На його роботах вона грає особливими тонами, художник примушує по новому глянути на вулички та будинки, людей та природу.
«Фотографією захопився у віці дев'яти років, відтоді змінив багато якої техніки, і разом з плином часу освоював нові методики та обладнання.
Формуючи виставку, хотів пройти забутими, іноді загубленими вулицями нашого міста, та опинитися у далеких країнах, де сині гори та чорні бескиди, бруківка площ та кам'яниці, спечені сонцем. І – повернутися знову до Полтави. Тут, на цій землі, моє серце і душа» - говорить автор і додає, що мріє продовжити відкривати нові світи, адже «Краще гір можуть бути лиш гори, на яких ти іще не бував».
«Андрій Михайлович – надзвичайно талановита людина, з бездоганним естетичним смаком. Я собі жартома дала таке визначення його особистості: він має клінічне мислення щодо всього. І використовує його чудово - і як медик, і як лікар людських душ. Саме так я сприймаю його поезію. Я її відчуваю, вона мені близька, вона примушує мене переоцінювати багато речей, міркувати над життям, я дуже рада, що знайома з ним і маю змогу читати вірші однією з перших» - поділилася враженнями викладач Полтавського музичного училища Марина Попкова.
Кандидат філологічних наук, доцент ПНПУ ім. Короленка Віра Мелешко – автор передмови до поетичної збірки говорить, що поезія Андрія Дзюби – одне з найприємніших відкриттів для неї: «Це поет, який випадає з якихось сучасних контекстів. Тому що зараз більша увага до змісту. А він поєднав змістові параметри і форму. Можна побачити метафоричні гіперболи, оксюморонні перефрази. У нього мотиви і модерні, і постмодерні, і сюрреалістичні, але головне – він є поет. В цілому ж, все сходиться на понятті оригінальність. Він справді як мольфар. Мольфар, який лікує і пропускає через себе оточуючий світ».
Виставку світлин Андрія Дзюби можна побачити, завітавши до центральної виставкової зали Галереї мистецтв.
Алла Широкова