Полтавські художники вшанували пам'ять жертв СНІДу оригінальною виставкою

Всесвітній день пам'яті жертв СНІДу відзначають щорічно третьої неділі травня. Цьогоріч жалобні та благодійні заходи відбудуться 20 травня. До акції приєдналися і полтавські митці. У художньому салоні триває виставка під назвою «Колір крові – вогонь, любов і життя». У роботах, що представлені в експозиції , переважають червоні та багряні фарби.

Ця кольорова гама обрана не випадково. «На різних історичних етапах у людства завжди був своєрідний півсвідомий страх перед кров'ю, а отже – перед смертю. Саме звідси – і агресія щодо людей, які є носіями ВІЛ. Тож червоний колір у цьому контексті є своєрідним відображенням цих страхів. Художники поставили мету показати цей страх, витягти його на загал і замінити негатив на позитиві емоції», - розповів співорганізатор виставки Євген Аничин.

За його словами, головна мета виставки – додати власну крупицю у справу подолання нетерпимості, що існує в суспільстві щодо хворих на ВІЛ-СНІД, наркоманію тощо.

Учасники виставки - відомі у Полтаві художники Руслана Аничина, Григорій Волков, Анатолій Лавренко, Галина Рідна. Вони учасники творчого об'єднання «Арт місія», що діє у складі ГО «Клуб Квітень». До них приєдналися також Олег Мінгальов та Тетяна Шуляк.

Це вже не перший захід полтавських митців на дану тематику. В 2013 році дванадцять художників теж влаштували виставку і провели аукціон, на якому зібрали понад дві тисячі доларів, що їх потратили на потреби ВІЛ інфікованих дітей. Нинішня експозиція візьме участь у конференції, що відбудеться у вересні в Одесі. Серед іншого там говоритимуть про шляхи подолання нетолерантного ставлення до певних соціальних груп.

«Я не могла не взяти участь у виставці, бо тема нетерпимості у нашому суспільстві стоїть дуже гостро. Про це треба говорити гучно вголос, адже кожен громадянин може на якомусь етапі життя стати ізгоєм, чи потрапити у ситуацію, коли його почнуть цькувати» - говорить художниця Руслана Аничина.

«Ці люди – поруч з нами. Вони є. Ми називаємо себе цивілізованими, а, тим часом, поводимося з хворими на СНІД чи наркоманію зовсім не цивілізовано» - каже художник Анатолій Лавренко.

Переглянути виставку «Колір крові – вогонь, любов і життя» може кожен охочий у Полтавському Художньому салоні по вул. Соборності, 27. Триватиме вона до 20 травня.

Алла Широкова