На Полтавщині вже склалася традиція, що тільки розквітає бузок, як до себе на гостину запрошує Диканщина. Бо саме ця квітка вже стала брендом щорічного обласного свята «Пісні бузкового гаю», яке щороку причаровує все більше відпочивальників. Тож і вчора, незважаючи на прохолодну дощову погоду, воно дивувало туристів квітучим ароматом бузкових кетягів, різнобарв’ям кольорів на виробах народних умільців та смаколиками автентичної місцевої кухні.
Народне свято, але яке! Чим цього року подивувала гостей Диканька на святі бузку?
Як і зазвичай відбувається на подібних святах, свою продукцію представили і місцеві виробники. Нею вони не лише торгували, а й щедро частували гостей. Взяти хоча б до прикладу медовуху.
Можливо, для когось її смак не є таким вже екзотичним, а от як розповідав її виробник, цей напій робив свого часу українських козаків витривалими і сильними. Тож, не дивно що чоловіки біля його ятки збиралися немов мухи біля меду. Частувалися ще й друзів припрошували, брали на гостинець і як подарунок колегам. Крім медових напоїв, дегустували туристи і молочну продукцію та солодощі.
А от жіноцтву більше прийшлися до смаку прикраси ручної роботи-намиста, сережки, браслети та вироби для прикрашання волосся.
Спрацювала на цю аудиторію покупців і своєрідна містика ляльок-мотанок. Бо ж їх було представлено на святі дуже багато. І для тих красунь, які шукають другу половинку, або ж хочуть щоб шлюб був міцним, або ж мріють про багатодітну родину. Чимало ідей було взято і з традиційної гуцульської практики, зокрема свистунці, обереги для родини, худоби, злого ока і тому подібне.
Не втратили популярності і картини з природних матеріалів, таких як сухоцвіти, залишки старої тканини, мішковини, глини, соломи та очерету. Чимало цього дня було представлено на огляд і екологічного посуду з випаленої глини. А знаючи про любов панянок до «селфі», діяло відразу кілька фотозон.
Стосовно полтавської автентичної кухні, то місцеві кулінарні майстрині не зрадили славнозвісним вареникам , пампушкам та галушкам. Але не забули і про гарнір – вітамінні весняні салати. Для любителів гострої кухні – всі «витребеньки» запозичені з гарячого Сходу; хачапурі, шашлики, оригінальні соуси та приправи.
Розважали гостей кращі колективи художньої самодіяльності Диканського, Шишацького, Зінківського, Карлівського, Котелевського та Полтавського районів. Відомими гостями стята стали суперфіналіст проекту «Квадрат У» Андрій Хмара та фіналісти телепроекту «Голос Країни» , кавер гурт « London HILL » з Полтави. Вони виступали на імпровізованій сцені протягом цілого святкового дня. А для найменших гостей свята організатори облаштували дитячу ігрову зону, зі смаколиками, батутами та надувними гірками.
Юлія Самозвон