Друга лекція на тему лайфхаків для будинку, котрі допоможуть економити значну частину родинного бюджету, зменшивши цифру в платіжці за комунальні послуги та при цьому не мерзнути в помешканні в холодний період року, відбулася в громадській приймальні «Об’єднання «Самопоміч».
«Енергоощадність – це просто»: як заощаджувати на опаленні до 30%, не втрачаючи при цьому на комфорті?
Протягом двох годин лектор-практик Яків Блюменкранц розповідав полтавцям про методи та способи збереження теплової енергії в побуті. Почали із нагадування шкільної програми з фізики, повторили способи передачі тепла (теплопровідність, конвекцію та теплове випромінення). Ці знання мають прямий стосунок до економії, адже допомагають визначити найбільш вразливі місця в будинку та максимально ефективно розподілити тепло від опалювальних приладів у житловому приміщенні.
«Систему опалення треба обрати максимально економічну. При оптимальному об’ємі води для площі приміщення та при гарній теплопровідності металу можна досягти до 30% економії. Важливо також фарбувати батареї в один шар фарби. До речі, вчені довели, що фарбування в чорний колір нагрівальних приладів також підвищує їхню тепловіддачу», - розповідає Я. Блюменкранц.
Окрім того, теплопровідність у будинку зростає при достатньому зволоженні повітря.
Способи зменшення теплових втрат
«Чим багатша країна, тим холодніше в квартирі» - робить висновки з вивчених в площині теми матеріалів, лектор.
Щоб зменшити теплові витрати варто максимально утеплити житло. Не заощаджувати на матеріалах для утеплення вікон, використовувати тепловідбиваючу плівку, відремонтувати рами. Заладнати щілини у дверях, стінах, підлозі, стелі. Ущільнити отвори для трубопроводів, запірної арматури, підвалів, під’їздів, горищ.
«Важливу роль відіграє, здавалось би, така дрібниця, як щільні штори на вікнах. Але вони також не заважають холодним потокам повітря потрапляти у вашу квартиру», - радить Яків Максимович, послуговуючись власним досвідом.
Цивілізовані країни вже давно використовують «розумні системи обігріву», що дозволяють підлаштовувати режим використання тепла під графік життя родини.
«Спати комфортно в прохолодному приміщенні. Це корисно для здоров’я. Регулятори температури стежать за тим, щоб за годину до пробудження температура повітря піднялася до 18-20 градусів. Коли родина прокидає будинок, температура знову знижується до економних 14 градусів. Це також дозволяє заощаджувати гроші за тепло», - розповідає простими й зрозумілими категоріями практик.
На сам кінець семінару-практикуму слухачі мали змогу поставити питання та висловити свою думку відносно почутого.
«В Радянському Союзі не було потреби економити енергоносії. Підтвердження тому – необдумано довгі теплотраси, що сполучають десятки будинків, шалені втрати тепла при транспортуванні, за які також стягують кошти. Люди радянського та пострадянського покоління звикли до того, що в найбільший мороз можуть ходити по будинку в легкому одязі. Жоден європеєць собі цього не може дозволити. І нам треба вже забувати про такі підходи й змінювати свої споживацькі звички», - каже пенсіонер Олександр, котрий глибоко цікавиться темою енергоощадності.
«Вирішити проблему з економією енергоносіїв у багатоквартирному будинку можна лише створивши ОСББ. Колективно можна вирішувати питання енергозбереження та енергоефективності свого будинку, встановлення додаткових приладів обліку, тощо. Я рада, що «Об’єднання «Самопоміч» порушує подібні питання. Давно це варто було починати робити!», - каже Лідія, майбутня очільниця ОСББ в будинку мікрорайону «Алмазний».
На 15 травня заплановано другу частину семінару-практикуму. Тренер Я. Блюменкранц продовжить розповідь про засоби економії енергоресурсів у будинку. Цього разу мова йтиме про економію води та електроенергії.
Взяти участь у заході можуть всі охочі за умови попереднього запису за тел. 066 814 4509, або ж особисто, завітавши до громадської приймальні "Об’єднання "Самопоміч" за адресою: вул. Г. Сковороди, 2В.
Про те, як правильно утеплювати будинки, читайте «Енергоощадність – це просто»: полтавців вчили економити тепло.