«Тиждень орієнтувальника - 2018» завершився. Чи подивують результати?

Традиційний «Тиждень орієнтувальника», котрий більше двох десятиліть об’єднує шанувальників військово-прикладного виду спорту на маршрутах з компасом та картою у руках, завершили у суботу, поблизу с. Гора.

«Щовесни ми проводимо орієнтувальний марафон, що складається із п’яти стартів у заданому напрямку на різній місцевості. Це, перш за все, підготовка для гуртківців Центру туризму та краєзнавства до серйозних змагань обласного та Всеукраїнського рівня, повернення «в форму» після зими, можливість згадати карту та умовні позначки, перевірити себе на місцевості різного типу. А для досвідчених орієнтувальників – це привід вкотре зібратися разом, позмагатися на дружній дистанції», - каже головний суддя змагань, тренер Надія Сердюк.

Цього року «Тиждень орієнтувальника» поєднав між собою с. Головач, Дендропарк, Монастирську гору, с. Безручки та с. Гора.

«Маршрут ландшафтом с. Гори – і не страшне орієнтування у Карпатах. По-перше, умовні позначки близькі до карти тієї місцевості. По-друге, орієнтування тут - досить серйозне фізичне навантаження, зі спусками-підйомами. Тому, корисно й для розвитку логічного мислення, й для підтримки фізичної форми», - характеризує заключний день змагань начальник дистанції, очільник туристичного клубу «Центуріон» Віталій Сердюк.

Субота видалася надзвичайно спекотною, як для травня. Навіть те, що останній старт припав на вечірні години, не додавало учасникам снаги. Фінішували вкрай втомлені, утім, ділилися позитивними емоціями:

«Ноги гудуть, але контрольні пункти знайшла всі. Не впевнена, що вклалася в контрольні дві години. Досвід колосальний», - каже Вікторія.

«Я знайшов 8 КП. Правда, потрапив у зарості терну, трохи пошкрябав ноги. Й комарі кусаються», - ділиться 7-ми річний Гліб.

«На подібних дистанціях загартовується характер. Я впевнена, нашим гуртківцям після випробувань маршрутами різної складності – все по плечу. Окрім того, це імунітет і гарна життєва навичка: перевірено, маючи досвід орієнтувальника, дитина не заблукає навіть у новому для неї місті», - долучається сама мама, спортсменка й секретар змагань, Юлія Ярошенко.

За сумою п’яти стартів названо абсолютних переможців «Тижня». Це: Сергій Машинський, Ірина Москаленко, Максим Лутфуллін, Юлія Тимошевська, Богдан Чопівський, Денис Давидов, Діана Давидова, Маркіян Трощак, Артем Кожух, Стефанія Трощак.

Довідково. Спортивне орієнтування — вид спорту, суть якого полягає в орієнтуванні на місцевості за допомогою карти та компаса та найшвидшого знаходження заданих контрольних пунктів.Спортивне орієнтування як вид змагання започатковане у Скандинавії, як елемент підготовки Збройних Сил. Турніри зі спортивного орієнтування до 1895 проводили тільки армії Об'єднаного, на ті часи, Королівства Швеції і Норвегії. Згодом такі змагання стали проводитися і поза армією. Зокрема спортивний клуб «Tjalve» поблизу столиці Норвегії Осло 31 жовтня 1897 провів перші невійськові змагання. В Полтаві спортивне орієнтування - один з гуртків Центру спортивного орієнтування та туризму.

Ольга Мороховська