Полтавський автоагрегатний завод у Всесвітній день солідарності трудящих на кілька годин перетворився із закритого режимного об’єкта в бігову локацію для усіх полтавців, котрі виявили бажання підтримати незвичну ініціативу – провести свято першотравня без шашликів та алкоголю.
Ідея влаштувати забіг на території заводу належала активу Полтавського бігового клубу Running Club Poltava. Її запропонували директору заводу, Андріану Литовченку, котрий і сам веде активний спосіб життя, випробовуючи себе окрім іншого, бігом. Потім вже долучилися до організації й New Run. Про це розповів координатор та співорганізатор заходу Олександр Скрипай:
«Цей захід – спільна робота всієї бігової спільноти міста. Вперше взагалі в Україні щось подібне проводять на території діючого заводу. Загалом, з кожним роком все більше полтавців починають бігати, відчувають задоволення від цього спорту. Утім, з часом просто біг – темп, швидкість, низький пульс тощо – може набридати. Саме для того, бігові клуби міста влаштовують час від часу подібні цікаві забіги».
Подарунки для переможців також вигадали цікаві: пельменниці отримали бронзові призери, м’ясорубки – срібні, соковижималки – абсолютні переможці забігу серед жінок та чоловіків. Усе – власна продукція ПААЗ.
«Звісно, таким чином ми популяризуємо серед полтавців здоровий спосіб життя, адже масовий забіг та емоції від нього набагато краща альтернатива колишнім радянським демонстраціям чи то виїздам на природу з алкоголем та шашликом. Спільна активність єднає людей, наповнює життя сенсом, а тіло – здоров’ям», - каже директор ПААЗ А. Литовченко.
З кожним роком біговий рух у Полтаві набирає обертів. Сьогодні також було чимало тих, хто вперше вирішив вийти на дистанцію.
«Біжу вперше після закінчення школи. Звісно, обрала дистанцію у 2 км: скромно, по силах. Але хочу відзначити роботу волонтерів на маршруті, вони прекрасні мотиватори. Кілька разів хотілося здатися, й дійти до фінішу. Але волонтери підтримували, та й перед іншими учасниками, що переганяли, було соромно. Тому – добігла. Тепер відчуваю гордість за те, що змогла», - каже учасниця Тетяна.
Найменшому учаснику сьогоднішніх незвичних бігових змагань ледь виповнилося 4 роки, найстаршому – за 70. Загалом, участь взяли близько 50 дітей.
«На мою думку, варто було б зробити для дітей окремий старт і окреме нагородження. Бо ж зовсім несправедливо оцінювати за загальними критеріями досвідчених бігунів з довгими ногами та чималою витривалістю і дітей 5-7 років», - говорила про невеличкий недолік в організації мама семирічного Артема, Світлана.
Досвідчені ж спортсмени, марафонці та півмарафонці розповіли про те, що їм важко далося на дистанції:
«Трішки заскладна траса: багато різких поворотів, це змушувало часто скидати швидкість. Хоча, вийшло досить таки інтенсивне тренування, яким мене, як учасницю Полтавського бігового клубу, вже не злякати », - розповідає Марина Франчук.
Окрім того, захід привернув увагу журналістів, біля фінішу учасників забігу зустрічало чимало вболівальників.
Переможцями у забігу на 2 км стали: Василиса Глухова, Юлія Кобушко, Дарина Горб. Серед чоловіків: Єгор Мичко, Володимир Билим, Владислав Прушковський.
Переможцями на 5 км стали: Ірина Калініченко, Ольга Карпенко, Єлизавета Дяченко. Чоловічий п’єдестал очолили: Ігор Слюсаренко, Сергій Тертишніков, Владислав Семененко.
Окремими призами відзначили переможців забігу – працівників ПААЗ:
«Переможці заводського заліку в забігу на 5 км отримають сертифікати для реєстрації на будь-який забіг від Running club Poltava.
Переможці заводського заліку на 2 км отримають бігові футболки від New Run призери даної категорії отримають також різну бігову атрибутику », - оголосив О. Скрипай.
Повний перелік переможців та зведену таблицю результатів можна переглянути тут: таблиця переможців.
«Я задоволений результатом. Все, що задумали - вийшло. Але найважливіше те, що сьогодні всі встановили свої особисті рекорди. Є мотивація долати їх на майбутнє, вдосконалюватися, рости над собою», - підсумував А. Литовченко.
Ольга Гладченко
фото – Ірина Мягкова