Постійна архітектурна комісія міськради зібралась. Чи прийшов А. Лямін звітувати?

Постійна комісія з питань містобудування, архітектури, розвитку міського господарства, транспорту міськради таки зібралася сьогодні на засідання. Частина депутатів, котрі минулого разу проігнорували запрошення, сьогодні з’явилися в депутатській кімнаті. Голова комісії Олег Бєлоножко також був на своєму місці. Попри кворум, відповідей на найголовніші питання про прибирання вулиць та стан підземних переходів, полтавці так і не почули. 

Звіт А. Ляміна: бути чи не бути? 

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів А. Лямін (той, від кого власне й вимагав депутат від «Самопомочі» Дмитро Сенчакович звіту) просто не з’явився на засіданні. Коли присутні в депутатській кімнаті люди почали обурюватися й наполягати на тому, щоб О. Бєлоножко зателефонував і запросив пана Ляміна на зібрання особисто, він відмовив. При цьому не знайшов іншого аргументу, як сказати: 

«Для мене особисто здивування, чому пан Лямін не прийшов на комісію. Може, має справи, може, десь під машину потрапив, а може, написав сам заяву й звільнився».      

Остання репліка викликала схвальний гул у залі. Депутат Ю. Синяк доречно зазначив, що за кілька днів до комісії подав звернення про звільнення з посади А. Ляміна та Ю. Сябра (начальника відділу з питань транспортних перевезень та зв’язку) через невиконання ними своїх посадових обов’язків. О. Бєлоножко включив звернення Ю. Синяка та вимогу звіту від А. Ляміна Сенчаковича до порядку денного. «За» питання першого проголосували 5 депутатів, другого - 6. Решта – проти та утрималися. Обидва рішення не прийняті. 

Чи буде в Полтаві проїзд по 4 гривні?

До речі, на відміну від А. Ляміна, Ю. Сябро знайшов час та мужність у собі прийти на комісію. Від нього вимагали пояснити, чому ухвала Полтавського адміністративного суду від 26.02.2018 р., що стосується справи повернення тарифу на проїзд у громадському транспорті до 4 та 2 грн. не донесена до перевізників, та не виконується. Відповідь була дуже лаконічна: «Питання зміни тарифу не в юрисдикції транспортного відділу». 

На що Д. Сенчакович мав своє заперечення: «Контроль за виконанням перевезень покладено на замовника. Замовником послуг з перевезення громадян є Полтавська міська рада. Питання одне: які контролюючі функції ви виконали? Що ви зробили для того, щоб донести до перевізників рішення суду?».     

На що Ю. Сябро відповів, що не має рішення суду на руках. Рішення разом із депутатським зверненням Ю. Сябру надали, а також наполягали на тому, щоб дати доручення транспортному відділу розірвати договори з перевізниками, які не виконують ухвалу суду, а потім оголосити новий конкурс на перевезення. Більшість депутатів комісії проголосували проти цієї пропозиції.  

Полтавські колектори: чи виживуть містяни влітку?

Ще одним важливим питанням, котре розглянула комісія, стала проблема стічних вод та неспроможності міських колекторів справлятися зі стоками будинків. Мешканці будинку по вул. Шведській, 18, котрі прийшли просити комісію вирішити їхню проблему, кажуть, що тільки кілька днів на місяць під їхніми вікнами не стоять калюжі нечистот і не розповсюджується жахливий сморід. Водоканал на всі звернення дає відписки, що два рази на день сюди приїжджає асенізатор. О. Бєлоножко, у якості розв’язання їхньої проблеми запропонував стандартний, утім далеко не дієвий, алгоритм: «Доручу, щоб на ваш будинок звернули увагу в першу чергу».      

Секретар міської ради Оксана Деркач долучилася до обговорення, й зазначила, що особисто займалася цим питанням за іншим зверненням. Її «оптимістичні» висновки розрядили напружену атмосферу у залі: «У вас ще є надія на те, що буде колись краще. Коли добудують новий будинок на Павленках у вас ситуація покращиться». 

Розбита дорога на Верховинця та дерево на Шевченка

Вкотре за допомогою прийшли до членів депутатської комісії мешканці вулиці Верховинця. Скаржаться, що вулиця Панянки закрита досі на ремонт, а попід їхніми будинками їздять важкі машини. Через це асфальт на вул. Верховинця «тане» погодинно. Пан Владислав зазначив:

«Призначити виїзну комісію ми просили ще перед Новим роком. Потім її перенесли на кінець січня. Вже кінець квітня, а віз і нині там».    

О. Бєлоножко пообіцяв, що прямо по завершенню засідання поїде разом з колегами на Верховинця, вивчати їхні проблеми. Утім, як показує досвід мешканки вул. Шевченка, 128 «вивчати» не значить «вирішувати». 

Т. Наретіна вже третій рік поспіль вимагає від міських комунальників зрізати дерево, що гілками впирається у шибку вікна її мами, жінки поважного віку. Каже, що зверталася до всіх можливих служб та інстанцій, але вирішення проблеми не отримала. О. Бєлоножко відповів: «Якщо ви думаєте, що ваше питання забуто, ви помиляєтеся. Після комісії поїдемо подивимося на ваше дерево».

Депутат С. Луценко повідомив, що виїжджав на місце, вивчав ситуацію, бачив липи та два клени, що ростуть вздовж вулиці Шевченка: 

«Там ситуація неоднозначна. Якщо пані Тетяні ці дерева заважають, то інші мешканці вулиці проти того, щоб їх знищити. Щоб подібні виросли треба 20 років».  

Наступне засідання комісії О. Бєлоножко запропонував провести 14 травня. Можливо, на ньому таки з’явиться А. Лямін та прозвітує про  невивезений сніг минулої зими, знищені підземні переходи та нефункціональну міську каналізацію, що спричинила повінь цієї весни.  

Ольга Мороховська