Початок весни традиційно вважається золотою порою для квіткових браконьєрів. Проте, цьогоріч вона була затяжною, тому торговці первоцвітами активізувалися в місті відносно пізно, на початку квітня. І саме зараз почали пропонувати у кожному підземному переході міста свою продукцію. Протидіяти їм мають екологи та правоохоронці в рамках щорічної спеціальної операції «Першоцвіт». Але вони не помічають чи не хочуть помічати цих людей. Не меншу відповідальність за знищення червонокнижних рослин несуть і полтавці, які купляючи квіти приносять хвилинну радість своїм рідним.
До слова, за законом кожен продавець має сплатити штраф за торгівлю першоцвітами у розмірі від 42 до 62 гривень за кожну вилучену квітку. Але це у випадку, якщо торговець не є бізнесменом. А якщо таке захоплення переростає у власну справу, то тут вже браконьєр має заплатити від 1700 до 3655 гривень. До слова, невеликий букетик первоцвітів у Полтаві коштує від 20-ти гривень. Якщо він має ще й дизайнерське оформлення, то ціна зростає. Останнім часом продавці стали досить креативними.
Як говорять правоохоронці, наразі вони можуть лише накладати штрафи на порушників законодавства. На жаль, кримінальної відповідальності за це немає. Поліцейські лише обіцяють продовжити вилучати первоцвіти у самих торгівці, моніторити міські переходи вокзали та ринки. Екологи відповідно мають своїх спостерігачів, але повністю подолати стихійну торгівлю первоцвітами їм також не вдається. Поодиноко вони затримують продавців пролісків, але змушені відпускати. На щастя, на відміну від інших великих міст, розміру масового бізнесу торгівля первоцвітами в Полтаві не набула. Залишається нагадати, що кожен хто купує проліски сам стає співучасником злочину. А можливо, полтавцям варто взяти приклад з жителів Кременчука. Минулими вихідними вони влаштували фотополювання за першоцвітами. А світлинами активно ділилися у соціальних мережах.
Читайте також про правила та обряди провідної неділі
Юлія Самозвон.