Суд арештував 48 чоловік із 60-ти затриманих на Полтавщині у цьому році

У Головному управлінні нацполіції Полтавської області 28-го березня проводять брифінг для журналістів. Розповідають про співпрацю між слідчим управлінням та центром надання первинної допомоги. Іншими словами, пояснюють – яких адвокатів та як швидко викликають для затриманих.

Олександр Черчатий, директор регіонального центру із надання вторинної безоплатної правової допомоги нагадує, що меморандум про співпрацю із слідчим управлінням ГУНП підписали іще у 2016-му році. Тепер після затримання особи за якийсь злочин слідче управління впродовж години повідомляє про це до центру юридичної допомоги. Іще впродовж години адвокат, направлений центром, має прибути до затриманого. Зараз близько 200 адвокатів у Полтаві та області співпрацюють із центром на умовах контракту. Ще 150 юристів – це, власне, штатні працівники самого центру.

Також Олександр Черчатий нагадує, що існує безкоштовний номер 0 800 213 103, за яким у будь-який час доби можна дізнатися – чи не перебуває особа серед затриманих.

Начальник слідчого відділення ГУНП у Полтавській області Володимир Тимошко констатує, що зі змінами Кримінально-процесуального кодексу у 2012-му році змінились норми і щодо затримання. Зокрема слідчим категорично заборонили давати затриманим номери «своїх» адвокатів. Натомість слідчий мав обов’язково забезпечити затриманому доступ до державного адвоката.

-При цьому слід пам’ятати – і ми вчимо цьому молодих слідчих, що навіть особу, затриману за тяжкий або особливо тяжкий злочин, можуть виправдати у 90 відсотках випадків, якщо її право на адвоката буде порушене! – нагадує Володимир Тимошко.

Також керівник слідчого управління наводить статистику. Із затриманих у цьому році 60 осіб суд обрав запобіжний захід «тримання під вартою» для 48. Ще 12-ом присудили «домашній арешт». При цьому у всіх випадках до затриманих викликали адвокатів, які надавав центр правової допомоги.

Наприкінці брифінгу журналісти задали учасникам зустрічі кілька запитань. Цікавились кількістю справ у адвокатів центру («не більше 30»), заробітною платою юристів за контрактом («точну суму потрібно вираховувати») та умовами конкурсного відбору до числа юристів центру («на останній конкурсу прийшли 87 адвокатів, із відібраними підписали контракти – поки що – на чотири місяці»).

Володимир Паршевлюк