2 квітня починається офіційна кампанія підписання декларацій із сімейними лікарями. Якщо ви ще досі не визначилися зі своїм сімейним лікарем і не знаєте, куди приходити, чи потрібно попередньо записуватися на візит, які документи взяти з собою, до кого звертатися в лікарні, то в. о. мінохорони здоров’я Уляна Супрун відповіла на ці питання, повідомляє Полтавська область онлайн.
Як обрати медичний заклад, в якому підписати декларацію з лікарем?
Пацієнт може обрати будь-який державний медзаклад первинної медико-санітарної допомоги, незалежно від місця мешкання. Там обов’язково має працювати сімейний лікар, терапевт чи педіатр, у якого пацієнт хоче лікуватися. Заклад має бути підключений до системи МОЗ, оскільки лише ті заклади, які приєдналися до системи «Електронне здоров’я», мають право підписати декларації з пацієнтами. Частина закладів вже підключилася до системи, частина – у процесі. Дізнатися, чи підключений заклад до системи можна у реєстратурі або за допомогою спеціальної позначки.
Коли будуть бланки декларацій?
За словами Уляни Супрун, для підписання декларацій бланки не потрібні: уповноважена особа медзакладу (це може бути або реєстратор, або медсестра, або лікар) вносить дані в електронну систему. Після реєстрації пацієнту роздруковують із системи примірник декларації, пацієнт перевіряє вказані у ній дані і підписує. Уповноважена особа медзакладу накладає електронний цифровий підпис на декларацію та надсилає її в систему «Електронне здоров’я».
Що пацієнту треба буде робити самостійно?
Пацієнту треба самостійно обрати лікарню і лікаря, до якого він хоче ходити на прийом і прийти до медзакладу з відповідними документами.
Які документи потрібні пацієнту для оформлення декларації?
Для підписання декларації з собою пацієнту варто взяти паспорт, ідентифікаційний код та мобільний телефон. Якщо пацієнт хоче підписати декларацію для дитини з педіатром чи сімейним лікарем, до попереднього списку варто додати свідоцтво про народження дитини.
Чи потрібен попередній запис для підпису декларації з лікарем?
Попередній запис не потрібен. Підписати декларацію можна під час звичайного візиту до лікаря. Якщо пацієнти ще не обрали лікаря, під час відвідин лікарні варто звернутися до реєстратури і повідомити, що хотіли б підписати декларацію з одним із сімейних лікарів, терапевтів чи педіатрів.
За інформацією PL.Oblast.Online.