Сьогодні у Полтаві стартує фестиваль "В гостях у Гоголя"

Щороку  тут збираються кращі театри з постановками за творами нашого славетного земляка.  Зазвичай, фестиваль стартував    першого квітня, у день народження Миколи Васильовича Гоголя. Цьоріч традицію вперше буде порушено через те, що з другого квітня починається Страсний тиждень. Тому з етичних міркувань вирішено було перенести відкриття на 27 березня – Всесвітній день театру. І першого квітня завершити його. 

Останні роки до театральної афіші не  долучали вистави нашого рідного театру, тому що вважали за потрібне скористатися можливістю показати доробки інших. Цьогоріч цю традицію теж  буде порушено , відтак учасники і гості побачать спектакль «Страшна помста»   (Відкритий показ відбувся 26 березня) .

Всі вистави починатимуться о 18 годині, кожному колективу гоголівці приготували вітання.

Фестиваль відкриють великим гала-концертом

 Серед гостей також - Київський національний театр оперети. Їх минулого року приймали настільки тепло, що вони пообіцяли повернутися. Відтак, готують спеціальний концерт, у якому  візьмуть участь  оркестр, вокалісти, артисти балету. 

У цьогорічній фестивальній афіші - дві постановки "Вій"

Перша – у виконанні Чернігівського театру. Цю виставу  дуже високо оцінила і театральна спільнота, і критики, і глядачі. Режисер – Андрій Бекіров отримав за цю роботу премію імені Леся Курбаса. «Це сучасне трактування Гоголя, яке здійснила Наталія Ворожбит. Розповідь про нас, сьогоднішніх, але у поєднанні з темою Вія. У спектаклі неперевершений акторський склад, який одразу бере в полон» - розповіла керівник літературно-драматичної частини Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. М. В. Гоголя Ольга Коваленко. 

Другий « Вій» - презентує  Житомирський  Академічний  театр. «Це дуже потужний і згуртований колектив, напередодні разом з ними довелося виконувати багато організаційної роботи, аби виставу полтавці побачили у всій красі, а не, як то кажуть, у «виїзному варіанті» - каже Ольга Коваленко.

 Миколаївський Академічний художній театр  представить  «Ревізор». Всім відому виставу вони представлять під назвою «Инкогнито из». Це цікавий і не звичний «Ревізор» - музичний. І саме він буде фіналом фестивалю.  Миколаївці неодноразово виступали у Полтаві, і їх завжди тепло приймала публіка. 

Довідка: історія театрального мистецтва сягає сивої давнини.   За переказами, прем'єра першої театральної вистави у Стародавньому Римі відбулась саме 27 березня.  Ініціатива  святкування Всесвітнього дня театру належала Міжнародному інституту театру  у 1961 році.   Ідея належала  Жану Кокто, театральному  діячеві  і актору з Франції. Всесвітній день театру не є державним святом і не є вихідним днем. Але це не заважає вважати його професійним святом робітників всіх театрів.  Зазвичай, його відзначають досить широко -   проходять   фестивалі, концерти, готуються прем'єрні покази.  

Полтава має давні театральні традиції. Перша згадка про театр у  Полтаві датується 1810 роком. А вже перший професійний театр  — Полтавський вільний театр було відкрито  1818 року. Його першим директором став основоположник нової української літератури І. П. Котляревський. Серед 15 акторів його трупи був і відомий російський актор-кріпак Михайло Щепкін. У XIX — на початку ХХ ст.ст. у місті діяло ще декілька театральних колективів. У 2-й пол. 2000-х рр. трупу театру складали досвідчені майстри сцени і творча молодь. Десять митців колективу носять звання заслужених і народних артистів. Колектив нашого  театру залишається одним із провідних на теренах театрального життя України. Він   проводить гастрольні поїздки у всі регіони держави, бере участь у міжнародних та Всеукраїнських фестивалях.

Алла Широкова