23 березня з нагоди Всесвітного дня боротьби з туберкульозом в приміщенні Департаменту охорони здоровя ОДА відбувся брифінг. Про перебіг медичної реформи розповів його директор Віктор Лисак. За словами очільника департаменту, Полтавщина рухається плавно і виважено на шляху до впровадження медичної реформи. На основні виділені кошти триває закупівля автомобілів, необхідного медичного обладнання, реконструкція амбулаторій і навчання персоналу. Решитилівський район поки-що найкраще на Полтавщині справляється з впровадженям медичної реформи. Його він навів у приклад іншим районам області.
За останній рік кількість хворих на туберкульоз зменшилася у області на 6% . Зараз вона входить до областей-лідерів, де спотстерігається така позитивна тенденція. Про це заявив на заході завідувач обласним протуберкульозним диспансером Володимир Печериця.
Проте, загальна ситуація у державі залишається практично незмінною. Україна знаходиться на 6-7 місці у Світі за кількістю хворих на туберкульоз, особливо на його найнебезпечнішу мультирезистентну форму. Зі слів медика, у Полтавські області вже обрали місце для створення лікарні для хворих на цю форму туберкульозу. Ним став Веприк Гадяцького району. Там одночасно проходити лікуванння зможуть 20 пацієнтів. Також він зазначив, що за останні роки кількість хворих на туберкульоз не збільшується, його лише стали краще діагностувати і лікувати. На ранніх стадіях туберкульоз не викликає погіршенн самопочуття, тому він закликав містян не ігнорувати флюрографії і регулярно перевіряти свій організм. За минулий рік лише 46% хворих на мультирезистетнту форму туберкульозу українців вилікувалися. Для прикладу, в Європі одужує 80% таких хворих. Найсучаснішим методом діагностування захворювання залишається генетичний. Але його вартість складає 60 доларів за обстеження, тому він не набув широкої популярності серед полтавців.
Разом з тим, головною проблемою залишається зменшення токсичного впливу протитуберкульозних ліків на здоровя пацієнтів. Найсучаснішими європейськими препаратами проти туберкульозу поки-що лікують пацієнтів лише трьох областей - Київської, Миколаївської та Харківської. Наразі медики розглядають можливість зробити ці ліки доступними і для полтавських пацієнтів.
Стосовно захворювання дітей на туберкульоз, то за словами обласного педіатра-фризіатра Надії Петріщевої, найбільш уразливими є діти ві народження до трьох років. Кілька таких випадків щороку діагностується і в Полтавські області. Виражених клінічних симптомів у них не спостерігається. Іноді може підвищуватися температура чи вони відстають у розвитку. Лікувати маленьких пацієнтів довше ніж дорослих. Іноді терапія затягується до 20 місяців. До слова, у минулому році в області на туберкульоз захворіло 14 школярів. Серед них кількість захворювань збільшилася на 40%.Залишаються у зоні ризику і студенти. Пік захворювання на туберкульоз серед них припадає на Миргородський район, де щороку фіксується кілька випадків. Наступними йдуть Полтава і Кременчук.
У підтримку хворих на туберкульоз присутні долучилися до флеш-мобу «Квітуй, не хворій».
Спалах кору на Полтавщині вдалося подолати. Але вакцини для дорослих досі недостатньо.