Зловмисники кілька років виманювали кошти під приводом збору внесків для потреб учасників АТО, на лікування дітей та допомоги соціально незахищеним громадянами.
Злочинна група діяла із 2012 року у різних областях України. Жертвами шахраїв ставали підприємці, керівники організацій та аграрії. Зловмисники спершу надсилали керівнику офіційного листа від фіктивної благодійної організації. Потім телефонували, називались радником або представником голови обласної державної адміністрації і викладали суть проблеми. Пояснювали, що потрібно швидко зібрати чималу суму коштів на лікування хворих дітей або на придбання для них предметів першої необхідності.
Суми коштів, які потрібно було перевести на рахунку організації називали різні – від 1000 до 85 000 гривень, залежно від статків співрозмовника чи його компанії.
Викрив шахраїв один із керівників сільгосппідприємств, який засумнівався у реальності благодійної організації, яка так наполегливо домагалася перерахування коштів на свій рахунок. Так про дії групи дізналися працівники поліції.
Незабаром пошуки дали результат. І працівники відділу протидії кіберзлочинності у Полтавській області затримали чотирьох учасників групи – трьох чоловіків та одну жінку. Також поліцейські провели вісім обшуків – у офісі «благодійної організації» у місті Київ та за адресами проживання.
Під час обшуків поліцейські вилучили 14 одиниць комп'ютерної техніки, понад 30 мобільних телефонів, 15 флеш-носіїв інформації, 3 роутери, понад 29 сім-карт різних операторів, документація, чорнові записи, 12 печаток та штампів фіктивних благодійних організацій, 14 пластикових карт різних банків, на які жертви перерахували понад 5 000 доларів США.
Усім чотирьом спільникам повідомили про підозру у скоєнні 103 епізодів злочинної діяльності. У поліції дії групи кваліфікують як шахрайство, вчинене у великих розмірах. За попередньою інформацією, впродовж кількох років діяльності група привласнила близько 7 мільйонів гривень.
Учасникам групи обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою впродовж 60 діб.