На Полтавщині археологи знайшли унікальну амфору, золоті прикраси та кістки людей

Під час розкопок Більського городища у Котелевському районі археологи знайшли унікальні артефакти, серед яких скіфське золото та амфора, виготовлена в іншому регіоні.

Один курган, віком 2,5 тисяч років, археологи розкопали повністю. У ньому були залишки коня, мідні бляшки та наконечники стріл. Над другим ще працюють. Поки в ньому знайшли залишки двох членів заможної родини, побутові речі та золоті прикраси.

Також у першому кургані розкопали сіру глиняну амфору, яку виготовили на території сучасної західної України. Як пояснив старший науковий співробітник музею археології ХНУ ім. Каразіна, це свідчить про налагоджені економічні зв’язки скіфських племен із заходом. Такий посуд знайдений на території Лівобережної України вперше.

За словами керівника археологічних досліджень на Більському городищі Ірини Шрамко, розкопаним речам 2 600 років. Вони допоможуть вченим у вивченні Більських некрополів.

"Подібні знахідки на Більському городищі — надзвичайна рідкість, адже більшість поховань уже в давні часи були неодноразово пограбовані. Більшість представлених тут предметів відомі в кількох примірниках. І це дуже добре", — розповів директор Полтавського краєзнавчого музею ім. В. Кричевського Олександр Супурненко.

За словами археологів, розкопки триватимуть до 25 липня. Тому вони очікують знайти більше цінностей.

Цікаво, що рік тому під час розкопок кургану у цьому ж місці археологи знайшли найбільшу золоту знахідку скіфської доби на Лівобережній Україні — 30 золотих виробів.