Унікальний експонат знайшли на Полтавщині

Під час ремонтних дорожніх робіт на трасі Полтава-Кременчук робітники вигорнули чималий гранітний камінь. Оскільки він був незвичної форми, вирішили викликати археологів.

Науковці  знахідкою зацікавилися. Прибувши на місце, археологи та музейники з  Полтави  вийняли гранітну брилу з відвалу і завантажили на автомобіль. Вони відразу ж зрозуміли, що це не простий камінь, а погрібальна стела з розташованого неподалік кургану першої третини ІІ тис. до н. е.

Такі знаходили на Полтавщині й раніше, зокрема, в курганах біля Горішніх Плавнів.

Але коли стелу почали очищувати від бруду на подвір’ї обласного краєзнавчого музею, сталася справжня сенсація.

Після обливання водою вивітреної поверхні на лицевому боці плити проступили три заглибини округлих і видовжених обрисів, що нагадують зображення стоп у трьох кроках індоєвропейського бога Вішну, а поряд із ними — прокреслена лінія з двома розгалудженнями зверху на кшталт роздвоєної гілки – палиці служителя культу – брахмана.

Такі зображення  не є випадковими. І вони, вочевидь, були спеціально висічені на камені, що призначався для поховальної церемонії.

Невдовзі результати вивчення рідкісного артефакту будуть науково оприлюднені, а сама пам’ятка первісного мистецтва «з мегалітичним присмаком» посяде достойне місце в експозиції просто неба на подвір’ї музею.