Нардеп з Полтавщини Олег Кулініч побував в "Українському музеї Канади", який знаходиться у місті Саскатун.
Це найбільший подібний заклад у Канаді. Олег Кулініч розповідає про заклад на своїй сторінці у Фейсбуці:
" Перші українці Василь Єлиняк та Іван Пилипів приїхали до Канади у 1891 році. Німецькі колоністи розповіли першим українським емігрантам, що в Канаді роздають землю на певних умовах, і ті почали агітувати їхати сюди сім’ї з Буковини та Галичини. Процес переїзду був не такий вже й легкий: для еміграції і отримання візи треба було подати до імміграційної служби свідоцтва про народження, про шлюб і дані щодо прописки, що ти справді живеш в українському селі. Плавання морем тривало 4 тижні, а далі протягом трьох тижнів треба було ще пройти карантин!
Емігрантам надавалась можливість отримати в користування на 3 роки 65 га землі. Але все це не так просто: для того, щоб згодом отримати цю землю у власність, треба було розчистити 5 га лісу на рік, збудувати будинок, виконати всі умови по облаштуванню ферми. Коли українські емігранти лише приїхали, то жили у тяжких умовах: їхнім сім’ям доводилось певний час мешкати у землянках. За 1892-1914 рік до Канали переїхали 170 тис. українців. Так народжувалась українська діаспора, яка зараз налічує 1,3 млн. громадян.
Цю першу хвилю еміграції до Канади відобразив у своїх картинах український художник-емігрант Василь Курилюк (його картини можна побачити на кількох фото в цьому пості). Велике значення у процесі еміграції до Канади відіграв професор-економіст і агроном Осип Олеськів, який приїхав сюди в 1895 році. Він пояснював українцям, що треба їхати саме до Канади, а не до Аргентини і Бразилії, адже тут і ґрунти, і клімат схожі на українські.
В "Українському музеї Канади" Кулініч зустрів серед полтавську вишивку – білим по білому! Полтавська делегація подарувала музею тарілку з Петриківки Дніпропетровської області з характерним орнаментом та залишила відгуки в книзі почесних гостей.