На Полтавщині від Стасів до Кам’янки прокладають нову дорогу

В рамках стратегії розбудови інфраструктури населених пунктів фахівці обговорили питання майбутньої дороги с. Стасі — с. Кам’янка з виїздом на місце запланованого будівництва.

На місце майбутньої дороги виїжджали голова Диканської РДА Володимир Шкарбань, начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Олександр Колесников, Стасівський сільський голова Сергій Давиденко. У подальшій нараді взяли участь заступник голови РДА Віктор Дудник, начальник відділу містобудування, архітектури та ЖКГ РДА Наталія Звагольська, директор ДРБУ «Полтава» Олег Денисенко та представник бази відпочинку «Мис Доброї Надії» Юрій Антонець.

За словами Юрія Антонця, проектно-кошторисну документацію замовлять найближчими днями й виготовлять упродовж місяця. Оплатять її розробку за спонсорські кошти ПП Надєжда, які на сьогодні чи не найбільш зацікавлені у туристичній привабливості цієї місцевості.

— За попередніми оцінками, виходячи з обсягів будівельних робіт, якщо планувати їх на цей рік, то починати слід не пізніше серпня. Втім, все залежить від фінансування, по наявності коштів — одразу до роботи. Головне, що початок покладено, бо все починається з проекту, —говорить начальник управління інфраструктури та туризму Полтавської ОДА Олександр Колесников.

Станом на сьогодні дорога складається суцільно з глини, тож пересуватися нею можливо лише в суху погоду.

Кілька років тому її засипали щебнем, але через значний кут схилу щебінь змило дощами в городи мешканців Кам’янки.

І зараз під час кожної зливи шлях у село перетворюється на небезпечний каток. Доводиться обирати — об’їзд через Кротенки чи піша прогулянка. У ході обговорення посадовці наголосили на необхідності цього шляху. Він не лише покращить сполучення між згаданими селами, а й убезпечить пересування для гостей Диканщини.

Адже Стасі відомі базою відпочинку «Мис Доброї Надії» та гірнолижними комплексами.

Поки що остаточна вартість робіт не визначена, оскільки необхідно виготовити проектно-кошторисну документацію. Фахівці ретельно продумають деталі будівництва, тому що дорога знаходиться під крутим схилом. Також доведеться визначитися з транспортом, який нею рухатиметься, і вже з урахуванням цього планувати матеріали, конструкції, технології та інше.

— Перед нами стоїть відповідальне завдання, оскільки ділянка дороги дуже складна. Потрібно змінити кут нахилу. У зв’язку з цим слід провести багато земляних робіт. Необхідно облаштувати систему водозбору, так звані водяні лотки, щоб відвести основний потік у разі опадів, — продовжує Олександр Колесников.

Керівництво області й району ще неодноразово зустрічатимуться за круглим столом з представниками відповідних служб для обговорення цього питання.

По закінченні наради заступник голови РДА Віктор Дудник дав відповідні доручення начальнику відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства РДА. На сьогодні першочергово необхідно виготовити проектно- кошторисну документацію, щоб визначитися з загальною вартістю робіт.

Фінансування планують здійснювати за рахунок обласного, районного й місцевого бюджетів. Також планують залучити кошти інвесторів.

Прес-служба Полтавської ОДА