У Кременчуку вже багато років люди безкоштовно здають використані термометри та ртутьвмісні лампи комунальникам. А у Полтаві влада ледве спромоглася вказати мешканцям пункт платного прийому таких приладів – і то, після багатьох випадків виявлення небезпечної речовини просто неба.
На сайті Полтавської міської ради зареєстрована і успішно проголосована петиція №182 "Організація безкоштовного пункту приймання ламп які містять ртуть (енергозберігаючі люмінісцентні тощо)". Вона набрала 273 голоси при необхідних 250. Але, на жаль, влада не буде її виконувати. Власне, як і інші проголосовані петиції (загалом їх 181(!)), якої б теми і ситуації вони не торкалися. Справа у тому, що в затвердженому положенні про е-петиції вони подаються до виконання підрозділам міськвиконкому тільки після розгляду на сесії міської ради. Так от – сервіс е-петицій почав діяти у Полтаві в 2015 році і перша петиція, яка набрала необхідні 250 голосів, з’явилася "на розгляді" у листопаді того ж року. І понині там висить, навіть відписки ніхто у міськвиконкомі не спромігся написати.
Ця проста ситуація ілюструє всі інші ситуації і проблеми, які є в Полтаві і які вимагають втручання міської влади. Хочете пункт прийому ртутьвмісних приладів? ТОВ "Імар" вам у поміч: за утилізацію ртутного термометра доведеться заплатити 35 грн., лампи – 9 грн.
У той же час у Кременчуці такі прилади від населення приймають БЕЗКОШТОВНО – на базі комунального підприємства. КАТП-1628 має ліцензію на прийом та тимчасове зберігання таких відходів, при чому тільки від підприємств і організацій — на договірних засадах за фіксованим тарифом.
Тим часом у Полтаві міняються заступники мера з питань ЖКГ, керівники КАТП-1628, а питанням прийому ртутних приладів від населення не цікавиться ніхто.