Протягом наступних років влада планує очистити малі річки області і благоустроїти їхні береги. Перевага при цьому надаватиметься таким громадам, як Миргород, де вже розроблене ТЕО для оновлення Хорола в межах міста.
У Миргороді відбувся круглий стіл щодо збереження водних ресурсів на Полтавщині. Участь у ньому взяли представники департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА, проектанти з Києва та Дніпра, голови територіальних об'єднаних громад, міських та районних адміністрацій, громадські активісти.
Перша болюча екологічна проблема: зниження рівня води у водоймах Полтавщини. За даними науковців, наразі він на 1-1,5 метри менший за норму. Це призвело до зникнення води у колодязях в сільській місцевості, часте загоряння торф'яників та "цвітіння" малих річок. Такі невтішні наслідки, які щорічно прогресують, - результат як природних чинників, так і меліоративної діяльності, - констатують дослідники.
Представники наукових інститутів радять будувати шлюзи та розчищати русла річок, щоб регулювати в них рівень води. Таку роботу на Полтавщині розпочали на річках Коломак, Сула, а нині планують поширити цю практику на Говтву та Хорол. Про це розповів керівник Департаменту екології та природних ресурсів Полтавської ОДА Ігор Піддубний. За його словами, на умовах співфінансування у кількох районах гроші на природоохоронні заходи вже використані. Керівник департаменту закликав представників виконавчої гілки влади активізувати роботу в цьому напрямку.