Про Благодатний вогонь і святкові богослужіння на Полтавщині

Великдень має велике значення для віруючих. За релігійними правилами, треба всю ніч перед воскресінням Христа відстояти святкове богослужіння. А віруючі УПЦ Московського патріархату мають бонус – можливість доторкнутися до Благодатного вогню.

У сучасній парафіяльній практиці Літургія Великої суботи закінчується приблизно в полудень і в великий проміжок часу до нічного богослужіння відбувається прибирання храму, підсвічування прилеглої території, прикраса храму і деяких предметів церковного начиння живими квітами, розучування співочими хору великодніх піснеспівів, освячення великодньої їжі, читання діянь святих апостолів, сповіді і читання молитов до Святого Причастя. Особливе значення має нічне богослужіння, яке триває до ранку.

В деякі храми до цього часу доставляється з Єрусалиму Благодатний вогонь, яким запалюють всі свічки і лампади (запалений до того вогонь гаситься, а також електричні лампочки). Цьогоріч на Полтавщині його зустрічали у Кременчуці, куди реліквію привезли з Києва (у свою чергу, до Борисполя Благодатний вогонь потрапив з Єрусалиму літаком). Сьогодні на ранковій літургії прихожани Кременчука могли запалити від такого вогню свої свічки.

Полтава, Свято-Успенський Собор, Великодня ніч
Великдень вогонь богослужіння свято