Полтавську виставку присвятили неформальним мистецьким пошукам

У Полтавській галереї сучасного мистецтва Jump  відкрилася експозиція, присвячена неформальним мистецьким пошукам Полтави 90-х років минулого сторіччя.

Виставка "ДуСт (духовна столиця): неформальне мистецтво 90х" триватиме до 21 квітня.

Фактично — це не виставка, а археологічний пошук, завдання  якого - віднайти цілий пласт культурного життя з незвичною  естетикою.

Метою й надихаючою складовою культурологічних "розкопок" є висвітлення мистецтва, зосередженого на пошуку свого місця у неідеологічній реальності та появи дискурсу сучасного мистецтва, як найбільш сприятливого для цього.

щс

Зосередившись на фігурах неформального культурного андеграунду, дослідження вивело на групу художників та окремих фігур, чиє мистецтво, хоча й виставлялось кілька разів у Художньому салоні та галереї «Парсуна», проте, супроводжувалось неминучими скандалами. Поступово митці позбавлялись можливості бути представленими в художніх інституціях.

За відсутності архівів, чи бодай якихось документацій, основним місцем «розкопок» стали розповіді людей, які інколи виводили на слід тої чи іншої роботи, нового персонажу періоду або ж впирались у темний кут спогадів про знищені та втрачені твори.

У результаті тісне сплетіння фігури оповідача, пригаданої історії та віднайденої роботи (самої по собі або ж у переказі) передалися і в експозиції.

эзщ

Окрема й першопланова лінія розповідей, фотографій та відео весь час натрапляє на віднайдену роботу, виводить на неї десь у бік або залишає про неї спогад.

Подібна єдність історій та творів також обережно натякає, що саме життя сприймалось, як художня акція — "Зачем было делать перформансы, если вся наша жизнь была похожа на перформанс"... (Юрій Лєшуков).

 Фото - Яни Воробйової

щ8е