На Полтавщині кількість крадіжок телефонного кабелю за останні роки зросла більше, ніж у 10 разів. Якщо у 2014 році тут було всього 50, то вже у 2015 році – понад 350. Торік в області було більше 560 випадків крадіжок та пошкоджень майна кабельних ліній. За перші місяці цього року – вдвічі більше крадіжок, ніж у минулому році.
Про це сайту "0532" повідомив Михайло Шуранов, директор з корпоративних комунікацій "Укртелекому".
Торік від вирізання телефонного кабелю постраждало понад 1 млн абонентів, а компанія відновила 712 тис ліній.
Найбільш чутливими абонентами при обриві зв'язку є соціальні служби і клієнти з різними видами державних пільг.
У цілому по Україні "Укртелеком" надає зв'язок для 6 мільйонів абонентів, із них близько 500 тисяч громадян з соціально незахищених верств населення, а також – 940 об'єктів державної служби надзвичайних ситуацій, 2000 об'єктів Міністерства оборони, 2240 медичних установ і 2600 об'єктів правоохоронних органів.
По всіх випадках викрадень компанія звертається до правоохоронних органів. Крім того, "Укртелеком" встановлює сигналізацію в кабельні каналізації та намагається забезпечити додатковий захист на колодязях, замінюючи мідний кабель на оптичний.
Однак вирішення цієї проблеми потребує комплексного підходу.
Посилення законодавчого регулювання діяльності пунктів прийому металобрухту, наприклад, переклад всіх грошових операцій в безготівкову форму і заборона прийому кольорових металів від приватних осіб.
Поряд з цим потрібно підвищення відповідальності не тільки за крадіжку, а й за пошкодження інфраструктури.
Масові крадіжки мідного кабелю "Укртелекому" лишаються однією з наболілих проблем практично для всіх регіонів України. Особливо гострою проблема є в Дніпропетровській, Запорізькій Харківській областях (більше половини усіх випадків по Україні). Через дії зловмисників тисячі громадян залишаються без зв’язку, компанія має значні мільйонні збитки.