У Полтаві зібрались провідні нафтовики України та закордону

3 березня в Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбулася науково-практична конференція «Снаббінг: нові технології ремонту свердловин».Організатори — енергетична компанія ДТЕК та ПНТУ.

Ректор ПНТУ Володимир Онищенко зауважив, що значну роль у розвитку нафтогазової галузі відіграє активна позиція влади й таких компаній, як ДТЕК Нафтогаз:

— Минулого року ми підписали меморандум про співпрацю. Сьогодні для підвищення ефективності розробки фахівців університету застосовуються на об’єктах компанії.

Він зазначив, що конференція — ще один крок у співпраці.

— Нафтогазова галузь — пріоритетна в Полтавській області, — зазначив перший заступник голови ОДА Андрій Пісоцький. — Вона — лідер з видобутку газу та газового конденсату. Знаково, що чергова конференція з нафтогазового комплексу відбувається саме на базі нашого техуніверситету.

Андрій Пісоцький наголосив, що Полтавські ОДА й облрада мають чітку позицію стосовно енергетичної безпеки в державі й потенціалу області. Нагадав, що в країні швидкими темпами йде реформа децентралізації, створюються об’єднані громади, які отримують повноваження, фінансові ресурси і, разом з тим, відповідальність.

— Громади звертаються до органів виконавчої влади, до депутатів, щоб знати, на яких умовах йтиме видобуток на їхніх територіях, — продовжив Андрій Пісоцький. — Та оскільки закон №3038, згідно якого 5% від ренти лишатиметься на територіях, де проводиться видобуток, почне працювати лише з 2018 року, Полтавська облрада поки що блокує процес видання ліцензій. Нещодавно на круглому столі з представниками нафтогазових компаній ми обговорили формат співпраці й методику угод, щоб у найближчий час його розблокувати.

На думку Андрія Пісоцького, додатковий видобуток міг би стимулювати нашу економіку й нашу національну валюту. Тому побажав плідної співпраці й досягнення показників, завдяки яким Україна стала б енергетично безпечною та з високим рівнем життя.

На сьогодні об’єм видобутку в Україні сягає 14,6 млрд кубометрів газу («Укргазвидобування»), і близько 5 млрд — приватні компанії. Для порівняння, в 1977 році «Укразвидобування» давало близько 70 млрд м3 газу. П’ять років тому потреба підприємств сягала 20 млрд м, і стільки ж для населення.

— На сьогодні законодавство до нас лишається нелояльним, податки найвищі в Європі, — зауважив директор з видобування та переробки вуглеводнів ДТЕК Нафтогаз Олексій Раптанов. — Втім, коли наука, влада й бізнес разом організовують якусь справу, то, без сумнівів, на неї чекає успіх. Ми молода компанія — не так давно утворилися й почали видобуток газу, але постійно знаходимося в пошуку нових рішень, підходів, технологій та безпеки.

За останні чотири роки ДТЕК Нафтогаз успішно пробурили 13 свердловин, зокрема найглибшу в Європі, подолали аномально високий тиск, запровадили технологію первинного розтину пласта й провели серйозні ремонти. Завдяки чому їм вдалося збільшити видобуток на 30%.

Начальник управління держпраці в Полтавській області Сергій Щербак наголосив, що тема актуальна ще й тому, що на область припадає третина всього українського видобутку. Стосовно снаббінгу, погодився, що це сучасна провідна технологія, яка значно збільшить показники видобутку в Україні.

Досвідом поділилися представники нафтогазових та сервісних компаній Halliburton (США), National Oilwell Varco (США), Petroleum & Energy Technology Advisors, Inc. (США), Balance Point Control (Нідерланди), Pilot Drilling Technologies (Великобританія), Geo Well Services (Великобританія), Ендейвер, Регіон, Геосинтез Інженірінг, Бурова техніка, ЛІКВО, керівники представництв Держпраці, науковці ПНТУ, Івано-Франківського НТУ нафти і газу та Українського нафтогазового інституту.

Прес-служба Полтавської ОДА