19 січня українці відзначають третє і завершальне велике свято різдвяно-новорічного циклу, яке для православних та греко-католицьких християн має назву Хрещення Господнє.
У народі ж це свято спрощено називають Водохреща. У всіх церквах напередодні та протягом цього дня здійснюється "велике освячення води", також у кожному місті й селі священнослужителі освячують воду на водоймах – річках і озерах.
Багато людей вірують, що така вода змиває гріхи та заряджає здоров'ям на наступний рік. Тому, за українськими звичаями, людина може зануритися в освячену воду. За звичаєм, процедура купання полягає у триразовому зануренні в ополонку з головою у довгій сорочці.
Занурювання у крижану воду для людини, яка не загартована та не звикла до різкого охолодження, це великий стрес. Вважається, що саме цей стрес і вмикає захисні реакції організму, які не дозволяють нам захворіти від такого купання.
Ми спробували дізнатися у пересічних громадян, що вони думають з приводу цього свята, і чи готові полтавці до традиційного купання на Водохреща.
Читайте також: До уваги полтавців, правила безпеки під час святкування Хрещення Господнього