До уваги полтавців, правила безпеки під час святкування Хрещення Господнього

19 січня в країні традиційно відзначається Хрещення Господнє  – одне з найбільших свят православної церкви. У це свято, яке відоме у народі як Водохреща, люди не тільки освячують воду у церкві, а також ходять на водойми, щоб зануритися у благодатну та життєдайну воду.

Аби не сталося неприємних і непередбачуваних ситуацій, управління з питань цивільного захисту ОДА радить усім, хто перебуватиме поблизу водних об'єктів, бути обережними і весь час дотримуватися правил безпеки, а саме:

- не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка;

- не виходьте без потреби на кригу;

- при виході на лід переконайтеся, що він достатньо міцний. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см;

- щоб не провалитися під лід, обходьте майданчики, які вкриті товстим шаром снігу - лід там завжди більш тонкий;

- обережно спускайтеся з берега: лід може нещільно з'єднуватися з сушею, можливі тріщини, під льодом може бути повітря. Не перевіряйте товщину льоду ударом ноги, краще-палицею. Якщо після першого удару лід пробивається, негайно повертайтеся на те місце, звідки прийшли;

- якщо у вас виникне бажання скупатися в ополонці, то купайтесь лише в спеціально призначених для цього місцях;

- не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння, адже алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку;

- утримайтеся від купання, якщо у вас хворе серце;

- купання треба проводити швидко, особливо якщо ви – новачок.     

Пам’ятайте, що  перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. Ступінь і швидкість настання переохолодження залежать від температури води та адаптації організму до холоду.

При його перших ознаках -  ознобі, тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині вже необхідно надати допомогу. При легкому ступені переохолодженні постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження - розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.