За твердженням української військової розвідки, у бойовиків зберігається тенденція до зниження рівня морально-психологічного стану. Вони завдають собі ушкоджень, виявляють бажання звільнитися з військової служби.
«Починаючи з 31 грудня 2016 року у підрозділах 1 і 2 АК окупаційних військ відмічено понад 20 випадків заподіяння умисних ушкоджень частин тіла військовослужбовцями з метою ухилення від участі в бойових діях та проходження військової служби», - стверджується в звіті Головного управління розвідки Міноборони України щодо обстановки в районі проведення АТО станом на 4 січня 2017 року.
В ГУР МОУ стверджують, що загалом тенденція до зниження рівня морально-психологічного стану бойовиків зберігається. Це пов’язано з незадовільними умовами несення служби, значними втратами та неналежним матеріальним забезпеченням.
«У 13 стрілецькому батальйоні (Ровеньки) 2 окремої мотострілецької бригади (Луганськ) 2 АК ЗС РФ після проведення ротаційних заходів кількість бажаючих звільнитись з військової служби зросла до 30 осіб (на теперішній час укомплектованість батальйону особовим складом становить близько 50 відсотків). У зв’язку з необхідністю проведення фінансових розрахунків звільнених виникла проблема з виплатою поточного грошового забезпечення особовому складу, що призвело до внутрішніх конфліктів в батальйоні», - вказали в українській військовій розвідці.
«Російське командування застосовує до військовослужбовців жорсткі обмеження на спілкування з рідними і близькими по засобах зв’язку під загрозою притягнення до адміністративної і кримінальної відповідальності за порушення режиму. З 3 січня ц.р. у підрозділах окупаційних військ проводяться оперативні заходи ФСБ РФ з виявлення військовослужбовців, які у Новорічні дні спілкувались з абонентами на території України, з метою притягнення їх до відповідальності за порушення заборони», - також стверджують в ГУР МОУ.