Напередодні Нового року ми поспілкувалися з нашими колегами з інших видань і запитали у них, яку подію 2016 року вони вважають найвизначнішою для міста.
Ось які відповіді ми отримали.
Ігор Ізотов, завідувач сектору спортивних програм телеканалу «Лтава».
- Як редактор спортивного відділу скажу - однозначно медаль наших олімпійців Янчука та Міщука. Чекали 30 років і дочекалися.
Вікторія Козуб, головний редактор інформаційного агентства "Полтава"
- У 2016 році особисто для мене, для Полтави, та й для всієї України, думаю, стала перемога наших Олімпійців та паралімпійців на Олімпіаді в Ріо-де-Жанейро. Не можу залишатися байдужою до досягнень наших спортсменів. І якщо колись вони тільки мріяли про перемоги й прагнули до першості, мали своїх кумирів, то сьогодні вони самі стали живими прикладами того, як зібрати силу духу й волю в кулак, йти вперед і ніколи не здаватися. Тепер вони стали тими, на кого рівняється не тільки Полтава, Україна, а й увесь світ. На рівні України, то беззаперечно це – перемога Джамали на Євробаченні.
Анастасія Хухрій, головний спеціаліст прес-служби виконавчого комітету Полтавської міської ради
- Скоріше, не для Полтави вцілому, а для окремих її жителів. На мою думку, це соціальний проект щодо оздоровлення дітей-інвалідів та інвалідів з дитинства (віком до 35 років) на узбережжі Чорного моря. Що важливо: ЄДИНИЙ В УКРАЇНІ соціальний проект подібного типу. Протягом літа оздоровчими послугами було охоплено близько тисячі дітей з особливими потребами (разом з одним супроводжуючим). Проект був зініційований Олександром Мамаєм кілька років тому.
Матеріальне становище родини, яка виховує дитину-інваліда - скрутне. Тому більшість дітей море взагалі побачили вперше в житті.
Це важливо не лише для покращення їхнього фізичного та морального здоров'я. Це інтеграція людини з особливими потребами в суспільство.
Про проект можу говорити дуже й дуже багато. Одним словом: велика добра справа.
Роман Повзик, медіаконсультант, учасник НМО «Magnum Opus»
Для мене таких подій три. По-перше, це впровадження системи електронних закупівель Prozorro. Деякі з економій, які стали можливими завдяки цій новації, навіть публікувалися Максимом Нефьодовим, двигуном цієї системи.
По-друге, початок будівництва обласного кардіодиспансера. Для мене особисто це дуже важливо, бо цей об’єкт стане останнім, у якому я приймав участь як інженер. Три роки тому за кілька днів до початку Євромайдану, будучи аспірантом, я проводив там інженерно-геологічні вишукування. По цим даним наразі і забивають палі.
Третьою подією став приїзд на Полтавщину проекту Українського католицького університету «Відеокемп». Суть його в тому, що 10 пар молодих журналістів та операторів приїхали з різних куточків України, щоб зняти цікаві історії про нашу область. Частина з них знімали у Полтаві, зокрема короткометражки про лідера гурту «Онейроїд» Андрія Боркунова та волонтера Корпусу Миру, який зараз викладає у ПНПУ Беррі Гропп.
Ці короткометражки тепер є у вільному доступі та показувалися на телебаченні на всю Україну.
Колектив Полтавського Громадського телебачення
- Найбільше запам'яталися запуск нової патрульної поліції та відкриття пам'ятника Івану Мазепі.
Людмила Кривобок, кореспондент УНН-Центр
- Відкриття памятнику І.Мазепі
Надія Труш, журналістка газети "Коло"
На мою думку, найвизначніша подія – встановлення пам’ятника Мазепі. Сім років намагалися це зробити, довго-нудно збирали кошти, виготовляли детальки, які, на жаль, роками припадали пилом. І ось нарешті цього року нарешті Полтава має шикарну родзинку – пам’ятник гетьману Івану Мазепі! Декомунізація – це також дуже добре, але на мою думку, окрім декомунізації топонімів, варто зробити і декомунізацію у головах.