Вперше за багато років частина мистецької спадщини Марії Примаченко покинула стіни Національного музею українського народного декоративного мистецтва, щоб виставитися в дніпровському Музеї українського живопису.
Полтавський туристичний клуб In Green просто не зміг лишитися осторонь цієї події і вирішив подарувати полтавцям можливість поїхати 18 грудня у одноденний мистецький тур до Дніпра.
Виставка під назвою «Марія Примаченко. Фантастична реальність» охоплює весь творчий період художниці, починаючи з ранніх картин 30-х років і закінчуючи зрілими роботами 90-х. Переходячи із зали до зали, відвідувачі виставки зможуть простежити весь творчий шлях Примаченко від боязкої малоформатної графіки до сміливих експериментів з кольором і формою.
Марія Примаченко все життя творила в стилі народного примітивізму, зберігаючи майже дитячий незатьмарений погляд на світ, тому ми бачимо на її картинах фантастичні казкові образи, які колись, ще в ранньому дитинстві, існували в нашій з вами уяві.
Марія Оксентіївна Примаченко народилася 1909 року в селі Болотня на Київщині в родині мистецько обдарованих людей. Її батько займався теслярством и різьбленням по дереву, мати була майстринею вишивання, а бабуся розписувала писанки. Саме від своєї творчої родини Марія перейняла вміння створювати чарівний орнамент, що поєднує в собі український колорит та геніальну складову, яка робить птахів схожими на квіти, а квіти на птахів.
Дитинство художниці було затьмарене тяжкою хворобою – поліомієлітом. Недуга, звичайно, дуже вплинула на дівчинку. Вона стала не по-дитячому серйозною й напрочуд спостережливою. В неї загострився зір та слух, тому всі предмети, що її оточували, нерідко отримували фантастичні та кумедні обриси. Не бажаючи здаватися хворобі, дівчинка мріяла дарувати людям радість й звернулася до мистецтва.
Марія Примаченко намалювала понад 800 картин, 650 з них зберігається в Київському музеї українського народного декоративного мистецтва. А сотня найвідоміших нині виставляється в дніпровському Музеї українського живопису.