Сьогодні - Страстна середа

За православним календарем цього року відзначаємо Велику середу та вшановуємо мучеників Марка, Кирила, преподобного Іоанна пустельника, святителя Євстафія.

Наші пращури у цей день слідкували за гусями: якщо вони високо летять — води буде багато, низько — до малої осінньої води. Березовим соком наші пращури на Марка відпоювали хворих: чистили кров, виганяли хвороби зі шлунку.

Іменинниками 11 квітня є Марко, Кирило, Остап, Іван.Сьогодні також відзначаємо Міжнародний день визволення в’язнів фашистських концтаборівВсесвітній день боротьби з хворобою Паркінсона11 квітня 1945 року органи держбезпеки заарештували вище духовенство УГКЦ - митрополита Йосифа Сліпого, єпископів Никиту Будку, Миколу Чарнецького, Григорія Хомишина та Івана Латишевського, а також ряд католицьких владик. Тривалий час після арешту доля митрополита була невідомою, і лише в середині 1946 року оголосили, що митрополит звинувачений у «ворожій діяльності проти УРСР, співпраці з німецькими окупантами», за що був засуджений на 8 років ув'язнення. Наступного року під тиском репресій єпископом УГКЦ Гавриїлом Костельником було здійснено «самоліквідацію» УГКЦ. Того ж самого дня американські війська звільнили в’язнів концтабору Бухенвальд.Там, згідно з оцінками, загинуло близько 50 000 осіб. Людей вбивали камінням, різками, топили в гною, кастрували, нівечили, морили голодом. Це були переважно євреї, політичні в'язні, радянські військовополонені, цигани та гомосексуалісти. Деяких людей навмисне заражали вірусами задля медичних експериментів. Невдовзі після визволення концтабору радянські спецслужби почали використовувати Бухенвальд для ув'язнення нової хвилі полонених. Рівень смертності був вищий, ніж навіть у нацистські часи.

Як стало згодом відомо, там чинилися воєнні злочини. Проте їх винуватці не тільки не покарані, але і користуються пільгами учасників війни.