Хто в Полтавській міській раді заробляє найбільше

У червні представники руху проти політичної корупції «Під контролем» проаналізували декларації перших посадових осіб Полтави та області. На їх основі вийшло скласти замість одного рейтингу — два. Справа у тому, що аналітики відзначили цікаву ситуацію: з урахуванням декларацій членів родин інколи доходи посадовців зростають на значні суми.

Найбільше у 2015 році задекларувала секретар міськради Оксана Деркач — понад 450 тисяч грн. Більше половини цієї суми представниця «Рідного міста» отримала від відчуження рухомого та нерухомого майна — 280 тисяч грн. Окрім того, вона отримувала заробітну плату (понад 180 тисяч грн), а також допомогу по безробіттю (1778 грн) Тобто щомісяця дохід Оксани Антонівни в гривнях сягав в середньому 16,5 тисяч грн. Також секретар міськради задекларувала квартиру площею 66 м2.

Тим часом вдруге обраний міський голова Полтави Олександр Мамай заробив за 2015 майже вдвічі менше: «лише» 244,5 тисячі грн, при чому все — із зарплатні. У мера немає квартир, будинків і будь-якого іншого житла, крім місткої вантажівки. Зате є у представника «Совісті України» нещодавно придбана раритетна «Волга» 1963 року.

Третє місце у рейтингу «найбагатших» із доходом у 214 тисяч грн. посів Олексій Чепурко — не так давно призначений заступник міського голови з питань ЖКГ, який входить до політичної партії «Рідне місто». При цьому заробітна плата Чепурка складає одну третю — 65 тисяч. Заступник мера має у користуванні «Lexus» 2013 року, скромну квартиру на 48 м2 і земельну ділянку трохи більше 1000 м2. Проте Олексій Григоровичмає частку у статутному капіталіневказаної організації у розмірі понад 1,7 млн. гривень.

А от Сергій Сінельнік, начальник управління ЖКГ,крім своїх статків, задекларував доходи членів родини. Сам начальник управління заробив за 2015 рік понад 160 тисяч гривень. Більшість, знову-таки, — зарплатня.Також є дохід із депозитів та матеріальна допомога. Разом з родиною Сінельнік володіє квартирою на 75 м2, трохи меншим житловим будинком і двома ділянками площею 4100 м2.

Представниця «Совісті України» і керуюча справами виконкому Наталія Сук задекларувала 94 тисячі грн, і все — зарплатня. Зі звіту видно, що заступниця міського голови не мала власного житла і не винаймала його в оренду, як і її родина. Однак, у Наталії Олександрівни є машина марки ВАЗ 2009 року випуску.

Сім’я Володимира Годні, виходячи з його декларації, заробила за 2015 рік 164 тисячі гривень. На членів родини записані дві квартири загальною площею 116 м2, а сам начальник управління капітального будівництва водить «форд» 2007 року.

Замикає сімку«найбагатших» посадовців Полтави Михайло Шевченко, перший заступник Полтавського міського голови. Його декларацію визнали найцікавішою з усіх. По-перше, Михайло Володимирович задекларував лише 19,5 тисяч гривень власного доходу, із яких 15 тисяч — зарплатня. По-друге, його родина встановила дохідний рекорд: понад 7,7 млн. гривень. Серед дорослих членів його родини — лише дружина. При цьому задекларовали лише 6,5 тисяч зарплатні родичів, а решта — дивіденди або відсотки. Шевченко їздить на «Chevrolet» 2007 року, дружина — на «VolkswagenTouareg», живуть вони у квартирі на 115 м2. Разом у них на банківських рахунках знаходиться понад 69 млн. гривень, при цьому у 2015 році перший заступник мера доклав майже 3 мільйони — у 141 раз більше, ніж задекларував власного доходу.

"Під контролем"