Державна міграційна служба Полтавщини співпрацює з Полтавським міським ЦНАПом з 2014 року. Представники установи відзначили, що попри деякі недоліки роботи працювати стало легше.
Згідно з дослідженням Інституту аналітики та адвокації, саме Управління ДМС у Полтавській області надає найбільше адмінпослуг через Полтавський міський ЦНАП. Враженнями від співпраці з ЦНАПомподілилася Олена Діденко, перший заступник начальника Управління ДМС у Полтавській області.
Найбільше до працівників цієї установи звертаються за вклейкою фото (термін виконання — 5 днів) та за оформленням паспорту — отримати його можна за місяць часу.
— З появою ЦНАПів працювати стало легше. Однак, досі є ряд незручностей. Серед них — відсутність уніфікованих вимог до надання адміністративних послуг, — розповіла Олена Діденко. — Зараз кожному суб’єкту доводиться самостійно утворювати порядок цього процесу.
Втім, як Олена Діденко відзначає,у Кременчуці та Полтаві вже оптимізують роботу ЦНАПу — нещодавно встановили електронні черги для економії часу кожного клієнта. Але процес наближення адмінпослуг до людей, вважають у міграційній службі, зупиняти не варто.
— Бажано, аби всі надавачі послуг за єдиним зразком надавали будь-яку необхідну людині інформацію чи документ. У цьому допоможе електронізація ЦНАПу. Необхідно додати можливість оформлення онлайн звернень та заявок, аби кожен, не виходячи з дому чи не покидаючи своє робоче місце, за допомогою Інтернету мав змогу оформити необхідні документи, — додала Олена Діденко.
Цікаво, що ця думка співпадає з точкою зору працівників ЦНАПу. Анкетування у травні 2016 року показало, що усі опитані адміністратори переконані: електроніфікація документообігу значно покращить доступність послуг та ефективність їх надання.
— Прискорити процес отримання паспорту, для прикладу, такими кроками не вдасться, адже всі терміни визначені у законодавстві, — додає Олена Діденко. — Однак впровадження системи електронного документообігу дозволить надавати адмінпослуги на якісно новому рівні.
І установи-надавачі адміністративних послуг, і самі адміністратори підтримують електронізацію адмінпослуг та документообігу. Опитування громадської думки серед відвідувачів ЦНАПу також показує, що цю ідею підтримують і полтавці. А кроки міської влади у цьому напрямку роблять можливимиподальшіінновації.
Дослідження здійснене Інститутом аналітики та адвокації за підтримки Європейського союзу та Асоціації аналітичних центрів за Відкрите суспільство (PASOS).
Юлія Козіна, Олександр Ткаченко